Haberler

13 Mayıs 2020

TİKA'dan Bosna Hersek'teki 1000 Aileye Gıda ve Hijyen Malzemesi Desteği

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla mücadele ve Ramazan ayı faaliyetleri kapsamında Bosna Hersek’teki ihtiyaç sahibi 1000 aileye gıda ve hijyen malzemesi dağıtıyor.

Bosna Hersek’in Bosanska Dubica şehrinde Merhamet Derneği Banja Luka Şubesi işbirliği ile ihtiyaç sahibi ailelere dağıtılmak üzere 300 adet gıda ve hijyen yardım paketi teslimi yapıldı. Banja Luka bölgesinde yaşayan halk için çok değerli olan bu yardım Merhamet Derneği adına Merhamet Derneği Başkanı Kenan Vrbanjac ve Merhamet Derneği Banja Luka Bölge Ofisi Müdürü Jasmin Spahiç tarafından teslim edildi.

Merhamet Derneği Başkanı Kenan Vrbanjac, yaptığı açıklamada, yardım paketlerinin Bosna’daki savaşta terk etmek zorunda kaldıkları evlerine yeniden dönen ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırıldığını ifade etti. Vrbanjac “Bu proje TİKA ile beraber gerçekleştiğimiz ilk proje değil. Daha önce çok önemli projeleri TİKA ile işbirliği içerisinde gerçekleştirdik. Bu güzel işbirliğimizin devam edeceğini umuyorum.” dedi.

Merhamet Derneği Banja Luka Şube Başkanı Jasmin Spahiç de Kovid-19 salgını nedeniyle bölgedeki ekonomik sıkıntıların arttığına işaret ederek, “Her zaman yanımızda olan Türkiye’ye ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkür ederiz.” dedi.

Bosanska Dubica ve Banja Luka’da yapılan dağıtımdan sonra önümüzdeki günlerde ülkenin Bijeljina, Zvornik, Sapna, Vlasenica, Gacko, Bileça, Foça, Zenica, Saraybosna, Srebrenik, Gornji Vakuf, Glamoç, Duvno, Kupres ve Livno şehirlerinde ihtiyaç sahibi ailelere gıda ve hijyen paketleri dağıtılması planlanıyor.

Sonraki Haber

Kolombiya’da Kovid19 Salgını ile Mücadeleye Destek

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Kolombiya'nın başkenti ve Kovid-19 salgınının merkezi olan Bogota şehri ve Cundinamarca Departmanında salgından etkilenenlere gıda, temizlik ürünleri ve hijyen paketleri dağıttı. Kolombiya Ordusu’nun sosyal işlerden sorumlu birimi CAAİD...