Haberler

17 Ekim 2023

TİKA'dan Cezayir'de Diyabet Hemşireliği Eğitim Programı

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Cezayir'de diyabet hemşireliği eğitim programı düzenledi.

TİKA ile Cezayir Ulusal Sağlık ve Araştırma Geliştirme Vakfı (Forem) iş birliğinde düzenlenen diyabet hemşireliği programı, başkent Cezayir'deki bir otelde gerçekleştirildi.

Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Eşref Araç, Uzman Diyabet Hemşiresi Sergül Çelik Advan ve Diyetisyen Elif Beyza Çelebi tarafından verilen eğitim programına Cezayirli 40 hemşire katıldı.

Programın açılışında konuşma yapan Forem Vakfı Başkanı Mustafa Hayyati, ülkede şeker hastalığının yaygın olduğuna dikkati çekerek, bunun nedenlerinin ve bu bağlamda diyabet hemşireliğinin önemini vurguladı ve TİKA'ya teşekkür etti.

Öte yandan TİKA’nın Cezayir Koordinatörü Gökçen Kalkan ise programa yoğun bir ilgi olduğunu söyleyerek, ileride Cezayir'in başka kentlerinde de benzeri programların tekrarlanabileceğini dile getirdi.

Üç gün süren program, sertifika dağıtım töreni ile sona buldu.

Sonraki Haber

TİKA’dan Somalili İtfaiyecilere İleri Seviye İtfaiye Eğitimi

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığının (TİKA) destekleriyle Somalili itfaiye personeline yönelik İleri Seviye İtfaiye Eğitimi programı düzenlendi. TİKA ve Konya Büyükşehir Belediye Başkanlığı ve iş birliğinde, Acil Durum ve Afet Müdahale Eğitimleri Programı (ADAMEP)...