Haberler

27 Şubat 2020

TİKA'dan Filistin Postane Müdürlüğüne destek

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Filistin Postane Müdürlüğüne elektrikli bisiklet desteğinde bulundu.

Elektrikli bisikletler, Filistin İletişim ve Teknolojik Bilgiler Bakanlığı’nda düzenlenen bir törenle Filistinli yetkililere teslim edildi.  Törene, Filistin İletişim ve Teknolojik Bilgiler Bakanı İshak Sidr, Türkiye’nin Kudüs Başkonsolosu Ahmet Rıza Demirer ve TİKA Filistin Koordinatörü Ahmet Refik Çetinkaya katıldı.

 Filistin İletişim ve Teknolojik Bilgiler Bakanı Sidr, törende yaptığı konuşmada, çeşitli alanlarda Filistin’e verdiği destek dolayısıyla ülkesi adına Türkiye’ye teşekkür ettiğini söyledi. Sidr, bağışlanan elektrikli bisikletlerin Filistin Postane Müdürlüğü için çok önemli olduğunu, çalışmaları hızlandıracağını ve Filistinlilere daha iyi hizmet sunma imkânı sağlayacağını ifade etti.

Türkiye’nin Kudüs Başkonsolosu Demirer de Türkiye’nin Filistin’e yönelik yardımlarını her alanda sürdürdüğünü dile getirdi. Demirer, söz konusu elektrikli bisikletlerin, Türkiye’nin Filistin’e yönelik yardımlarının bir parçası olduğunu belirtti.

TİKA Filistin Koordinatörü Çetinkaya da Filistin’e yönelik yardımlarının devam ettiğini ve kesilmeyeceğini aktardı.

Sonraki Haber

TİKA’dan Hırvatistan Kızılhaç Derneğine Destek

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Hırvatska Kostajnica Belediyesi Kızılhaç Derneğinin arama kurtarma kapasitesini arttırmak amacıyla derneğe arama kurtarma teknesi, dalgıç elbiseleri ve ekipman desteğinde bulundu. Proje kapsamında temin edilen arama kurtarma teknesi, Hrvatska...