Haberler

05 Temmuz 2019

TİKA'dan Gine Hayvancılık Bakanlığı Uzmanlarına Eğitim Desteği

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) koordinasyonunda İstanbul’a gelen Gine Hayvancılık Bakanlığı uzmanlarına Tarım ve Orman Bakanlığı İstanbul İl Müdürlüğü uzmanlarınca  “Mezbaha Yönetimi” eğitimi verildi.

Mezbaha yönetimi konusunda eğitim almak üzere Gine’den ülkemize gelen Gine Hayvancılık Bakanlığı uzmanlarına; mezbaha işletilmesi, denetlenmesi ve atık yönetimi konusunda eğitimler İstanbul Arnavutköy İlçesinde bulunan Çekmece Et Kesimhanesinde verildi. Eğitimin ardından İstanbul Sarıyer İlçesinde bulunan market ve kasaplarda uygulamalı denetimler yapıldı.

Eğitim programı sonunda uzmanlara TİKA tarafından; Atatürk Arboretum ve İstanbul’daki tarihi yerleri kapsayan bir kültür gezisi gerçekleştirildi.

Sonraki Haber

TİKA’dan Vietnam Genel İstatistik Ofisi’ne Eğitim Desteği

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) koordinasyonunda Vietnam’da Türkiye İstatistik Kurumu Başkanlığı(TÜİK) ve Vietnam Genel İstatistik Ofisi(GSO) işbirliğinde 25 GSO Personeline 4 gün boyunca “Tarımsal İstatistik” alanında eğitim verildi. 2015 yılından buyana TİKA tarafından...