Haberler

14 Mayıs 2020

TİKA'dan Irak'ta 5 bin Aileye Ramazan Gıda Yardımı

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Irak’ta ihtiyaç sahibi 5 bin aileye gıda yardımı dağıtmaya başladı.

Irak Türkmen Cephesi (ITC) Başkan Yardımcısı Hasan Turan, yaptığı açıklamada, TİKA’nın ramazan yardımları kapsamında Irak’ta ihtiyaç sahibi 5 bin aileye gıda kolisi dağıtmaya başladığını, söz konusu gıda kolilerinin Musul, Telafer, Diyala, ve Salahaddin gibi vilayetlerde dağıtılacağını söyledi.

Türkiye’nin daha önce de yeni tip koronavirüsle (Kovid-19) mücadele kapsamında Irak’a binlerce maske yardımı yaptığını hatırlatan Turan, her zaman Irak halkı ve Türkmenlerin yanında olan Türkiye Cumhuriyeti’ne teşekkür etti.

Öte yandan ITC Diyala İl Başkanı Semir Salihi ise 750 gıda kolisinin Diyala’nın Hanekin ilçesi, Kızlarbat ve Mendeli kasabaları ile Adanaköy, Karağan ve Kördere köylerindeki ihtiyaç sahiplerine ulaştırılacağını aktardı.

Salihi, ”Hiçbir zaman Iraklıları yalnız bırakmayan Türkiye, bu ramazanda da ihtiyaç sahiplerini unutmadı.” dedi.

Sonraki Haber

TİKA’dan Afganistan Halk Sağlık Bakanlığına Tıbbi Teçhizat Yardımı

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Afganistan’ın Covid-19 virüsle mücadelesine destek sağlamak amacıyla Afganistan Halk Sağlık Bakanlığı’na tıbbi cihaz ve ekipman teslim edildi. Afganistan Halk Sağlık Bakanlığı Covid -19 salgını ile mücadelesine destek...