Haberler

20 Şubat 2016

TİKA'dan Irak'taki Türkmen Futbol Klüplerine Destek

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) Türkmen gençlerin kurduğu 6 futbol takımına spor malzemeleri desteğinde bulundu.

TİKA, Kuzey Irak’ta Türkmenlere yönelik gerçekleştirdiği projelere yenilerini eklemeye devam ediyor. Bu kapsamda TİKA tarafından Türkmen gençlerin kurduğu 6 futbol takımına spor malzemeleri desteğinde bulundu.

Yardımların dağıtımı esnasında bir konuşma yapan TİKA Başkan Danışmanı Kamil Kolabaş, Telafer'den 4 ve Erbil'den de 2 olmak üzere Türkmen gençler tarafından kurulan 6 futbol takımına spor malzemeleri yardımında bulunduklarını belirtti.  

Terör hadiselerinin yaşandığı bölgede gençlerin sportif faaliyetlerini teşvik amacıyla bu yardımları yaptıklarını söyleyen Kolabaş, TİKA'nın bu yöndeki çalışmalarının süreceğini ifade etti. Malzemelerin dağıtımı esnasında hazır bulunan Irak Türkmen Cephesi (ITC) milletvekili Aydın Maruf, burada yaptığı konuşmada söz konusu yardımların kendileri için önemli olduğunu vurgulayarak, TİKA'ya teşekkür etti.

TİKA Başkan Danışmanı Kolabaş'a, Erbil Başkonsolosluğu ve Türk Kızılayı yetkileriyle, ITC milletvekili Aydın Maruf ve Kerkük ile Erbil'den gelen Türkmen Öğrenci Birliği temsilcileri eşlik etti.

KAYNAK: AA

Sonraki Haber

TİKA’dan Nombake Mescidi'ne Donanım Desteği

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı (TİKA) tarafından Gabon’un başkenti Libreville’de tadilat halinde olan Nombake Mescidi’nin halıları yenilendi. TİKA Afrika’da faaliyetlerine devam ediyor. TİKA bu kapsamda Gabon’un başkenti Libreville’de bulunan Nombake Mescidi’nin halılarını yeniledi. Müslümanların azınlıkta...