Haberler

08 Eylül 2022

TİKA'dan Kamerun'da Kano Üretimine Ekipman Desteği

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Kamerun'un Kribi şehrinde kano üreten kooperatife ekipman desteği sağlandı.

TİKA Yaounde Koordinatörü Burak Özden, burada yaptığı açıklamada, Kamerun'un güneybatı bölgesinde yer alan Kribi şehrinde geçimini kano üretimiyle sağlayan ve balıkçılık faaliyetleriyle uğraşan kooperatife kano üretiminde kullanılan araç-gereç ve ekipman temin edildiğini belirtti.

Kano üretim süresi yarı yarıya azaldı

Projeyle kano üretim sürecinin 2 haftadan bir haftaya düşürülerek etkinlik ve verimliliğin artırılacağını dile getiren Özden, her yıl meslek sahibi olacak gençlerin sayısının da 120'yi aşmasını beklediklerini ifade etti. Diğer yandan devam eden üretim faaliyetlerine 2022 Tecrübe Paylaşım Programı kapsamında Kamerun'da bulunan gönüllü öğrenciler de katıldı.

Kamerun'da balıkçılık faaliyetlerinin yanı sıra turizm ve ulaşım amacıyla da yaygın olarak kullanılan kanoların üretim süreci hakkında bilgi alan TİKA gönüllüleri, pratik uygulama eğitimlerine katıldı.

Sonraki Haber

Sisak İslam Kültür Merkezi, Cumhurbaşkanımızın Katılımıyla Açıldı

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) ile Hırvatistan İslam Birliği'nin iş birliğinde inşa edilen Recep Tayyip Erdoğan Sisak İslam Kültür Merkezi, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımlarıyla açıldı. TİKA ile Hırvatistan İslam Birliği'nin iş...