Haberler

13 Haziran 2022

TİKA'dan “Karabağ Savaşı Şehitleri Anma Gecesi” Programına Destek

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığının (TİKA) destekleriyle düzenlenen anma gecesinde Dağlık Karabağ Savaşında şehit düşen Azerbaycan askerleri anıldı.

Dost ve kardeş ülke Azerbaycan ile Ermenistan arasında 2020 yılında yaşanan Karabağ Savaşı’nda şehit düşen Azerbaycan askerleri, dualarla anıldı. 7-11 Haziran 2022 tarihler arasında Milli Savunma Üniversitesi Harp Tarihi Enstitüsü Müdürlüğü, TİKA ve Türkiye Parlamenterler Vakfı iş birliğinde İstanbul’da düzenlenen “Karabağ Savaşı Şehitleri Anma Gecesi: 44 Gün 44 Şehir” programı kapsamında Azerbaycan’dan gelen şehit yakınları, ülkemizde ağırlandı. 44 gün süren savaşta verilen büyük mücadelede şehit düşen Azerbaycan askerleri dualarla anıldı.

30 yıldır Ermenistan baskısı altında yaşayan veya yurdundan göç etmek zorunda kalan Azerbaycan Türklerini maruz kaldığı bu zulümden kurtarmak için yürütülen operasyonlar sonucunda 2 bin 908 Azerbaycan askeri şehit düşmüştü.

Sonraki Haber

Lübnan Rum Ortodoks Kilisesine TİKA’dan Destek

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Lübnan’da bulunan tarihi Rum Ortodoks Kilisesine tadilat ve donanım desteği sağlandı. Lübnan’ın güneydeki İsrail sınırı yakınında yer alan, Hristiyan ve Dürzi nüfusun yoğun olduğu yaklaşık 10 bin...