Haberler

01 Haziran 2020

TİKA'dan Kenya'da İhtiyaç Sahibi Ailelere Yardım

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Kenya’da yol inşaatı nedeniyle evleri yıkılan ihtiyaç sahibi 80 aileye yardımda bulundu.

TİKA, Türkiye Mezunu Kenyalılar ve Hanımlar Eğitim ve Kültür Vakfı (HEKVA) işbirliği ile başkent Nairobi’de bir yol inşaatı nedeniyle evleri yıkılan ailelere çadır, gıda malzemesi, battaniye, su deposu ve hijyen malzemesi desteğinde bulundu.

Yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) halkı olumsuz etkilediğini dile getiren TİKA Nairobi Koordinatörü Emre Yüksek, “Evleri yıkılanların talebi üzerine aralarında hamile kadınların ve küçük çocuklu ailelerin de bulunduğu 80 aileye yardımda bulunduk.” dedi. Yüksek, ayrıca Kenya’nın büyük gecekondu mahallelerinden birisi olan Mukuru’da da 25 engelli, hasta ve yaşlıya da yardım yapıldığını kaydetti.

Sonraki Haber

TİKA’dan Moğolistan Çocuk Sarayı’na Destek

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından, 4.000 öğrenciye eğitim hizmeti veren Moğolistan’ın en köklü eğitim kurumlarından biri kabul edilen Çocuk Sarayı’nın yabancı dil sınıfı yenilendi. Çocukların serbest zamanlarının verimli ve etkin şekilde değerlendirilmesi, yeteneklerinin...