Haberler

01 Haziran 2015

TİKA'dan Kudüs’teki Yetim ve Yaşlılara Giyecek Desteği

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı ve Kudüs Zekat Komitesi işbirliğinde gerçekleştirilen projede 800 yetime giyecek verildi.

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) Kudüs ve çevresinde bulunan yetim ve düşkünleri giydiriyor. Kudüs Zekat Komitesi işbirliği ile gerçekleştirilen projede; 122’si Ayzeriyye’deki Yetimler Sanat Okulu öğrencilerinden olmak üzere kız-erkek yaklaşık 800 yetime giyecek sağlandı. Ayakkabı, pantolon, gömlek ve iç çamaşırdan oluşan giyecekler düzenlenen kuponlarla Kudüs eski şehir esnafından temin edildi. Böylece hem zor durumda bulunan eski şehir esnafına destek sağlanmış hem de yüzlerce yetim sevindirildi. Diyanet İşleri başkanı Prof Dr. Sayın Mehmet Görmez’in Kudüs ziyareti esnasında bazı yetimlerle buluşturulmasıyla Mayıs ayı boyunca gerçekleştirilen toplam 70 bin dolar bedelindeki projede ayırca huzurevinde bulunan 20 kimsesiz yaşlıya da giyecek temin edildi.

Sonraki Haber

Keçiova Cami Restorasyonu’nda Tezyinat Çalışmaları Başladı

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı tarafından Cezayir’de restorasyonuna devam edilen Keçiova Camii’nin tezyinat çalışmaları başladı. TİKA tarafından Cezayir’de yürütülen Keçiova Camii restorasyonu, çeşitli kurum ve üniversitelerden akademisyenler ve uzmanların desteği ile devam ediyor. Cezayir’in...