Haberler

24 Nisan 2017

TİKA'dan Libyalı Yetimlere 23 Nisan Hediyesi

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Libya'nın Derne kentinde eğitim gören yetim çocuklara okul çantası ve kırtasiye malzemeleri hediye etti.

TİKA, Libya'nın Derne kentinde ilkokula giden 200 yetim çocuğa 23 Nisan hediyeleri verildi. TİKA Trablus Program Koordinatörü Fatih Karaca, yaptığı açıklamada, kurumun Libya'nın Derne kentindeki yetimlere okul çantası ve kırtasiye malzemelerinden oluşan hediye gönderdiğini belirtti.

Karaca, "1911-1912 yıllarında Mustafa Kemal Atatürk'ün de sömürge güçlerine karşı mücadele ettiği şehir olan Derne'de yaşayan ilkokul öğrencisi 200 yetimin yüzü, 23 Nisan Çocuk Bayramı münasebetiyle güldürüldü." ifadelerini kullandı.

Çalışmanın çeşitli sıkıntılarla mücadele etmek zorunda kalan Derne şehri ile bu şehrin çocuklarına yönelik sosyal ve kültürel alanlarda faaliyette bulunan Nahda (Kalkınma) Hayır Cemiyeti iş birliğinde gerçekleştirildiğini aktaran Karaca, TİKA tarafından sunulan hediyelerle Türkiye'deki çocukların yaşadığı mutluluğun Derne'ye ulaştırılmasının ve çocukların sıkıntılarının hafifletilmesinin amaçlandığını kaydetti.

Sonraki Haber

TİKA, Azerbaycan’da Göçmen Çocuklarının Eğitimine Destek Oluyor

Azerbaycan'ın başkenti Bakü’de yaşayan Ağdam göçmen ailelerinin çocuklarının eğitim aldığı 149 sayılı Ağdam Göçmen Okulu, Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından yenilendi. TİKA’nın Azerbaycan’da gerçekleştirdiği projelerde esas odak noktalarından birisi olan göçmenlere yönelik faaliyetler...