Haberler

15 Temmuz 2015

TİKA'dan Lübnan'da İftar

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Lübnan'ın kuzeyindeki Trablus kentinde Sultan 2. Abdülhamid'in bu şehirde yaşayan akrabalarının da iştirak ettiği 500 kişiye iftar verdi.

İftarda konuşan TİKA Ortadoğu ve Afrika Daire Başkanı Keman Özdemir, "Türkiye dünyanın her tarafında ihtiyacı olanlara yardım elini uzatıyor" ifadelerini kullandı.
Özdemir, Türkiye'nin dünyanın her tarafında ihtiyacı olanlara yardım elini uzattığını, dünyanın birçok ülkesinde düzinelerce projeyi gerçekleştirdiklerini, Lübnan'da da alt yapı başta olmak üzere birçok projenin gerçekleşmesi için faaliyette bulunduklarını sözlerine ekledi.
TİKA Beyrut Koordinatörü İbrahim Erbir ise ne kadar farklı coğrafyalarda yaşanırsa yaşansın, herkesin bir olduğunu belirterek, Lübnan'da toplumun her kesiminden insanlara projeleriyle destek olacaklarını vurguladı.
Ülkenin ikinci büyük şehri olan Trablus'ta TİKA tarafından verilen iftara, şehirde bulunan dini temsilciler, sivil toplum kuruluşlarının yöneticileri ve üyeleri ile bu şehirde yaşayan Sultan 2. Abdülhamid'in ailesinden temsilciler de katıldı.

KAYNAK ANADOLU AJANSI

Sonraki Haber

TİKA'dan Dost Ülke Pakistan'da İftar

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı’nca 12-13 Temmuz tarihlerinde biri ülkenin başkenti İslamabad diğeri ise Khyber Pakhtunkhwa (KPK) Eyaletinin Nowshera vilayetinde olmak üzere iki iftar programı düzenlendi. 12 Temmuz tarihinde tertip edilen iftar programı İslamabad’da...