Haberler

19 Temmuz 2020

TİKA'dan Makedonya’da "15 Temmuz" Etkinliği

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) ve Makedonya Türk Sivil Toplum Teşkilatları Birliği (MATÜSİTEB) işbirliğinde, başkent Üsküp'te "15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Anma Etkinliği" düzenlendi. 

Programda, İstiklal Marşımızın on kıtasının Kuzey Makedonya’da TİKA tarafından gerçekleştirilen projelerin ve ecdat yadigârı tarihi eserlerimizin bulunduğu Üsküp, Manastır, Kalkandelen, Gostivar, Kocacık, Kırçova, Ohri ve Radoviş gibi farklı şehirlerde Türkçe eğitim gören soydaşlarımız tarafından okunduğu kısa video filmin gösterimi yapıldı. 

Türkiye Cumhuriyeti Üsküp Büyükelçiliği tarafından büyükelçilik konutunda düzenlenen program, T.C. Üsküp Büyükelçisi Hasan Mehmet Sekizkök’ün ve akabinde Kuzey Makedonya Anayasa Mahkemesi Başkanı Salih Murat’ın konuşmasıyla devam etti.  Programa, TİKA yetkililerinin yanı sıra ülkede mukim Türk kurumlarının temsilcileri ve basın mesupları katılım gösterdi. 

Sosyal ve ulusal medyada büyük ilgiyle karşılanan video film, hem katılımcılar hem de soydaşlarımızdan büyük beğeni topladı. 

Sonraki Haber

TİKA’dan Afganistan’da Eğitime Destek

Mezar-ı Şerif’in en büyük ve eski liselerinden olan Fatıma Belh-i Kız Lisesinin tadilatı ve çevre düzenlemesi Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı (TİKA) tarafından tamamlandı. Afganistan genelinde eğitim alanında önemli projelere imza atan TİKA, faaliyetlerine yenilerini...