Haberler

09 Haziran 2017

TİKA'dan Mali'deki İşitme Engelli Öğrencilere Destek

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Mali'deki işitme engelli öğrencilere gıda yardımında bulundu.

Mali'nin başkenti Bamako'da düzenlenen törende İşitme Engelliler Okulu'nda (EDA) eğitim gören öğrencilere gıda kolileri teslim edildi. Törene, Mali Devlet Başkanı İbrahim Bubakar Keita'nın eşi Aminata Maiga Keita, Türkiye'nin Bamako Büyükelçisi Hikmet Renan Şekeroğlu, TİKA yetkilileri ve çok sayıda davetli katıldı. Büyükelçi Şekeroğlu, törende yaptığı konuşmada, "Türkiye her alandaki deneyim ve uzmanlığını Mali'yle paylaşmaya hazır. Bu tören Türkiye'nin Mali halkına verdiği destekte gelinen aşamayı gösteriyor. Tüm sektörlerde Mali'nin yararına olan faaliyetlerimizi sürdüreceğiz." dedi.

Keita ise TİKA'ya yardım faaliyetinden ötürü teşekkür ederek, yardımlaşma ve dayanışmanın toplumu bir arada tutan önemli unsurlar olduğunu vurguladı.

Sonraki Haber

TİKA’dan Romanya’da Laparoskopi Kursu

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) Ürolojik Laparoskopi ve Edoskopi Derneği, Onkoloji Enstitüsü ve Iuliu Hatieganu Tıp ve Farmakoloji Üniversitesi işbirliğinde Romanya’da laproskopi kursu düzenlendi. TİKA, Romanya’da gerçekleştirdiği projelere yenilerini eklemeye devam ediyor. Bu...