Haberler

16 Temmuz 2015

TİKA'dan Nijer'de 800 Kişiye Gıda Yardımı ve İftar

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Nijer’de ihtiyaç sahibi 800 aileye gıda yardımı yapılırken başkent Niamey’de yaklaşık 400 kişinin katıldığı 2 iftar programı düzenlendi.

TİKA Dünya'nın en fakir ülkesi Nijer'de faaliyetlerine Ramazan'da da devam ediyor.

Başkent Niamey'de yaklaşık 400 Kişilik bir iftar Sofrası kuran TİKA Nijer halkının yanında olduğunu bir kez daha gösterdi.  İftar programına T.C Nijer büyük Elçisi Hüseyin Özdemir de iştirak etti.

TİKA adına programa iştirak eden Dr. Ali Özgün Öztürk  TİKA'nın bu tarz programları gelenekselleştirdiğini ve böyle güzel programların artarak devam edeceğini ifade etti.TİKA düzenlediği ikinci bir iftar programıyla da Türk misyonunu, Türk işadamlarını ve STK temsilcilerini Nijerli yöneticilerle buluşturdu.

TİKA iftar programlarının yanı sıra ihtiyaç sahibi yaklaşık 800 aileye gıda yardımında bulundu. Kogoru köyünde ve Tera bölgesinde dağıttığı Ramazan paketiyle her daim mazlum halkın yanında olduğunu bir kez daha gösterdi. Dağıtımlara büyükelçimiz Hüseyin Özdemir'in yanı sıra köy şefleri, bölge valisi ve Belediye başkanı da iştirak etti.

Sonraki Haber

TİKA'dan 500 Afgan Yetim Çocuğa Bayram Hediyesi

Türkiye İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı (TİKA), Afganistan'ın başkenti Kabil'de bulunan iki yetimhanede yaşayan yaklaşık 500 üzerinde yetim çocuğa bayram hediyesi dağıttı. TİKA Afganistan'ın başkenti Kabil'de bulunan iki yetimhanede yaşayan 500 üzerinde yetim çocuğa bayram hediyeleri verdi....