Haberler

20 Nisan 2022

TİKA'dan Türkmen Kardeşlik Ocağı’nda İftar Programı

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından gerçekleştirilen 2022 Ramazan Programları çerçevesinde başkent Bağdat’ta bulunan Türkmen Kardeşlik Ocağı’nda iftar programı düzenlendi.

Programa, Irak’taki Türkmen idareciler, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, bakanlıklarda görevli yöneticiler ve dini kanaat önderleri katıldı.

Programda konuşan TİKA Bağdat Koordinatörü Mustafa Yazıcı, iftara katılan tüm misafirlere teşekkürlerini sunarak Irak genelindeki TİKA faaliyetleri hakkında kısa bir bilgi verdi. Ramazan ayının hoşgörü ve barış içinde bir arada yaşama değerlerini kutlamak için önemli bir fırsat sunduğuna vurgu yapan Yazıcı, TİKA olarak her Ramazan Irak’ta yaşayan ihtiyaç sahibi ailelere destek olmaya çalıştıklarını, bu amaçla bu sene 6000 aileye gıda yardımlarını ulaştıracaklarını kaydetti. Restorasyonu devam eden İmam-ı Azam Ebu Hanife Külliyesi projesinin de Haziran ayı içerisinde tamamlanacağını kaydeden Yazıcı, Türkiye’nin her zaman Irak ve Iraklıların yanında olduğunu söyledi.

Programda konuşan Türkiye’nin Bağdat Büyükelçisi Ali Rıza Güney ise; Irak’ta farklı din, dil ve inançta insanların birarada huzurla yaşadığını belirterek, bu durumun ülkedenin büyük bir zenginliği olduğunu belirtti. Düzenlenen iftar programında tüm kesimlerin aynı sofrada buluşmasının çok değerli olduğunu belirten Büyükelçi Güney, hem tüm Irak’a hem de bu birlikteliğe büyük katkı sağlayan TİKA’ya teşekkürlerini sundu.

İftar programının düzenlendiği Bağdat Türkmen Kardeşlik Ocağı, TİKA tarafından 2019 yılında yenilenerek Iraklı Türkmenlerin hizmetine sunulmuştu.

Sonraki Haber

TİKA’dan Dünya Yetimler Gününde Yetimlere Bir “Tebessüm” Hediye

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından “Dünya Yetimler Günü” dolayısıyla Pakistan’ın en kalabalık şehri Karaçi’de bulunan Al Mustafa Refah Derneği yetimhanesinde kalan 173 yetime yöresel kıyafet ve ayakkabıdan oluşan bayramlık hediyesi dağıtıldı. Pakistan’da...