Haberler

13 Haziran 2023

TİKA'dan Ukrayna'daki Çocuk Hastanesine Tıbbi Cihaz Desteği

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Ukrayna’nın Rivne şehrinde bulunan Rivne Bölge Çocuk Hastanesine tıbbi cihaz desteğinde bulunuldu.

Ukrayna’da devam eden savaş nedeniyle ülkenin farklı bölgelerinden aralarında; yetimler, düşük gelirli aile çocukları ve savaş mağduru çocukların bulunduğu birçok kişi Rivne Bölge Çocuk Hastanesinde sağlık hizmeti alıyor. Sağlık hizmeti alan kişi sayından artış görülen 291 yatak kapasiteli hastaneye, TİKA tarafından medikal ekipman desteğinde bulunuldu.

Proje kapsamında hastanenin Anesteziyoloji ve Yoğun Bakım Bölümü için 5 adet kızılötesi ısıtıcı ve ana ameliyathanede kullanılmak üzere 4 adet çok parametreli hasta monitörü temin edildi.

Ekipmanların teslim edildiği törene; Türkiye Cumhuriyeti Kiev Büyükelçisi Yağmur Ahmet Güldere, TİKA Ukrayna Koordinatörü Cüneyt Esmer, Rivne Bölge Valisi Vitaliy Koval ve hastane yöneticileri katılmıştır.

Verilen destekler ile hastanenin hizmet kalitesi iyileştirilerek işlevselliğinin arttırılması amaçlandı.

Sonraki Haber

Türk Mutfağı Haftası, TİKA'nın Desteğiyle Romanya'da Kutlandı

Türk Mutfağı Haftası, Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığının (TİKA) destekleriyle Romanya’da düzenlenen etkinliklerle kutlandı. 21-27 Mayıs 2023 tarihleri arasında her yıl kutlanan Türk Mutfağı Haftası etkinlikleri, T.C. Cumhurbaşkanlığı himayesinde Kültür ve Turizm Bakanlığı koordinasyonunda...