Haberler

15 Mart 2021

TİKA'dan Yatırım Ofisleri Arası Tecrübe Paylaşım Programı

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) ve Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi işbirliğinde Kosova Yatırım ve Girişimcilik Destek Ajansı (KIESA) personeline yönelik Çevrimiçi "Tecrübe Paylaşım Programı" düzenlendi.

Program kapsamında Yatırım Ofislerinin / Ajanslarının temel fonksiyonları, teşkilat yapıları karşılıklı olarak ele alınırken Türkiye’nin uluslararası doğrudan yatırımları da tanıtıldı.

Program kapsamında Kosova Yatırım ve Girişimcilik Destek Ajansı (KIESA)’yı temsilen sunum yapan KIESA Genel Direktörü Hajriz Koca iki ülkenin yatırım ofisleri arasındaki benzerlik ve farklılıkları tanımanın kendileri açısından çok faydalı olduğunu belirterek tecrübe paylaşımından duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Türkiye ile Kosova arasında ikili yatırım teşvik ve koruma anlaşması olduğuna dikkat çeken Koca, iki ülke arasındaki ilişkileri daha iyi aşamaya taşıyacak her türlü çabanın bir parçası olmaktan memnun olacaklarını ifade etti.

TİKA’nın koordinasyonu ve Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi’nin katkısıyla Bosna Hersek ve Arnavutluk’un ardından Kosova ile gerçekleştirilen Tecrübe Paylaşım Programlarının 2021 yılında farklı ülkelerle devam etmesi öngörülüyor.

Sonraki Haber

TİKA Hırvatistan’da Depremzedelere Desteğini Sürdürüyor

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Sisak Merhamet Derneği’ne, her gün 250 engelli ve yaşlı vatandaşa sıcak yemek ulaştırmada kullanılacak özel donanımlı dağıtım aracı desteğinde bulunuldu. Yemek dağıtımı için özel olarak tasarlanan soğuk...