Haberler

17 Ağustos 2018

TİKA'dan Yemen'deki Aile Gelişim Merkezi'ne destek

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Yemen’in güneyindeki Aden kentinde bulunan Aile Gelişim Merkezi’ne ekipman desteği sağladı. 

Bilgisayarlar, dikiş makineleri, sandalyeler ile eğitim salonları ve ofisler için gerekli ekipmanın sağlandığı Aden’in Mansura ilçesindeki Aile Gelişim Merkezi’nde bir açılış töreni düzenlendi.

Törene katılan Mansura İlçe Başkanlığı’nda görevli Muhammed el-Berri, yaptığı açıklamada, Yemen halkına yaptığı tüm yardımlar için TİKA’ya teşekkür etti. Berri, Yemen’de faaliyet gösteren uluslararası kuruluşlara “kadın, çocuk ve gençler için hizmet veren kurumlara yönelik yardımlar konusunda TİKA’yı örnek almaları” çağrısında bulundu.

TİKA’nın Yemen Koordinatörü Abdullah Sarı de Aden’deki kadın ve çocuklar için yaptıkları çalışmalar sebebiyle bu merkezi desteklediklerini söyledi. Aile Gelişim Merkezi’nin Ekonomik Güçlendirme Projesi’ni önemsediklerini dile getiren Sarı, fakir ve geliri sınırlı aileleri eğiten, onlara iş fırsatı oluşturan bu proje için ekipman desteği verdiklerini aktardı.

Ekonomik Güçlendirme Projesi kapsamında bin kadına proje ve pazarlama yönetimi, dikiş, fotoğrafçılık, kuaförlük, tasarım ve bilgisayar gibi farklı alanlarda eğitimler veriliyor.

Sonraki Haber

TİKA Gönüllüleri Kamerun’da Tohum Ekti

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) koordinatörlüğünde düzenlenen 2018 Tecrübe Paylaşım Programı kapsamında Kamerun'a giden gençler, tohum ekme çalışmalarına katıldı. Başkent Yaounde'ye 3 saat uzaklıktaki Souna köyüne giden genç gönüllüler, TİKA'nın temin ettiği tarım...