Haberler

06 Nisan 2020

TİKA'dan Yemen'deki sağlık çalışanlarına Kovid 19 eğitimi

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) yeni tip koronavirüsle (Kovid-19) mücadele için Yemen’in güneyindeki Aden kentinde sağlık çalışanlarına eğitim vermeye başladı

TİKA Yemen Ofisi Koordinatörü Abdullah Sarı, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ajansın ildeki 8 ilçenin sağlık sektörü temsilcilerinin katılımıyla Aden’e bağlı Hur Mekser kentinde 3 gün sürecek bir atölye çalışması başlattığını söyledi.

Sağlık alanında sunumların yapılacağı atölye çalışmalarına 45’şer kişilik gruplar halinde 360 sağlık çalışanının katılacağını ve bu kişilere Kovid-19’la mücadele konusunda eğitim verileceğini belirten Sarı, Aden’deki sağlık çalışanlarının salgınla doğru bir şekilde mücadele etmesini hedeflediklerini kaydetti.

Halkın salgından korunmak için kişisel temizlik konusunda bilinçlendirilmesinin amaçlandığını da dile getiren Sarı, TİKA’nın Yemen Sağlık Bakanlığı’yla işbirliği içinde Lahic, Ebyen ve Ed-Dali kentlerindeki sağlık çalışanlarına da benzer eğitimler vereceğini sözlerine ekledi.

Sonraki Haber

Gine’nin COVID-19 İle Mücadelesine TİKA’dan Destek

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), COVID-19 ile mücadelede Gineli engelli ve yetimleri yalnız bırakmıyor. TİKA Gine’de engelli ve yetim ailelere, hastanelere ve kamu kurumlarına olmak üzere toplamda 400 paket hijyen ve sarf malzemeleri...