Haberler

04 Eylül 2019

TİKA Gönüllüleri Cezayir’de

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığının (TİKA) "Tecrübe Paylaşımı Programı" kapsamında Cezayir’de bulunan gönüllü öğrenciler, kimsesiz çocuklar için TİKA tarafından yapılmakta olan eğitim merkezi inşaatındaki çalışmalara katıldı.

Tecrübe Paylaşım Programı kapsamında Cezayir’de bulunan 15 gönüllü öğrenci ilk olarak Cezayir Bağımsızlık Müzesi’ni ziyaret etti. Başkent Cezayir’de önemli eserlerin sergilendiği müzeleri ve tarihi alanları gezerek bilgi alan gönüllüler, restorasyonu TİKA tarafından yapılan Keçiova Camisini ve Osmanlı döneminden kalan Casbah bölgesini de ziyaret etti.

TİKA tarafından tadilat ve donanımı yapılan, kimsesiz ve otistik çocukların eğitim gördüğü, Emine Erdoğan Ana Okulundaki çocuklarla buluşan gönüllüler onlara çeşitli hediyeler taktim etti. Yetim ve engelli çocukların daha iyi eğitim görebilmesi amacıyla TİKA tarafından inşa edilmekte olan eğitim merkezini ziyaret eden gönüllüler buradaki çalışmalara katkıda bulundu.

TİKA, Anadolu Ajansı (AA), Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB) ve Türk Hava Yolları (THY) başta olmak üzere çeşitli kurum ve Sivil Toplum Kuruluşlarının işbirliğinde yapılan "Tecrübe Paylaşımı Programı"na katılan gönüllü gençler, Cezayir’in Oran, Tipaza ve Konstantin şehirlerinde faaliyetlerine devam edecek ve ayrıca Cezayir Müslüman İzciler Birliği üyelerinden oluşan bir grupla 2 gün süreyle İzcilik faaliyeti de gerçekleştirecek.

Sonraki Haber

Türkiye Gelir İdaresi Alanındaki Tecrübesini Özbekistan’la Paylaşıyor

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Özbekistan’ın gerçekleştirmekte olduğu yapısal mali reformlara katkı sunmak amacıyla Özbekistan Devlet Vergi Komitesi’nin idari kadrolarının da içinde bulunduğu bir heyete yönelik Vergi Yönetimi, Vergi Kaçakçılığının Önlenmesi, Ticaretin...