Haberler

15 Temmuz 2014

TİKA Heyetinden Guatemala Eğitim Bakanlığı'na Bağlı Türkiye Cumhuriyeti İlköğretim Okulunu Ziyaret

Orta Amerika ülkeleri ile ikili işbirliğinin geliştirilmesi amacıyla bölgede inceleme ve temaslarda bulunan Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı heyeti Guatemala Eğitim Bakanlığı’na bağlı Türkiye Cumhuriyeti İlköğretim Okulu’nu ziyaret etti.

Belize, Guatemala ve Honduras’ın içinde yer aldığı Orta Amerika ülkeleri ile ikili işbirliğinin geliştirilmesi amacıyla bölgede temaslarda bulunan TİKA heyeti bölgede çeşitli saha incelemelerinden bulundular. TİKA heyeti temasları çerçevesinde Guatemala Eğitim Bakanlığını yetkililerini ziyaret etti. Ziyarette söz konusu bakanlık yetkilileri 35 yıldır faaliyet gösteren Türkiye Cumhuriyeti İlköğretim Okulu’nun ziyaret edilmesini TİKA heyetine tavsiye etti.

Söz konusu ilkokulda 12 adet ders sınıfı ve 3 adet anaokulu sınıfı olmak üzere toplam 15 sınıf bulunmakta olup sabah ve öğlen olmak üzere ikili eğitim verilmektedir. Sabah 532 öğrenciye, öğlen 489 öğrenci ve 150 anaokulu öğrencisi olmak üzere toplam 1171 öğrenci eğitim görüyor. TİKA Heyeti, Eğitim Bakanlığı yetkilisi, Türkiye’nin Guatemala Fahri Konsolosu ve okul idaresi tarafından çok sıcak bir şekilde karşılanmış olup TİKA heyetinin gelişi onuruna resmi bir tören gerçekleştirildi.

Sonraki Haber

Uluslararası Kritik ve Sürdürülebilir Teknolojiler İçin Temizoda Çalıştayına Destek

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Birleşmiş Milletler Sınai Kalkınma Örgütü (UNIDO) ve Ulusal Nanoteknoloji Araştırma Merkezi (UNAM) işbirliğinde düzenlenen Uluslararası Kritik ve Sürdürülebilir Teknolojiler için Temizoda Çalıştayı Ankara’da gerçekleştirildi....