Haberler

05 Ekim 2021

TİKA, Hırvatistan’daki Depreminin Yaralarını Sarmaya Devam ediyor

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Başkanlığı (TİKA) ve Hırvatistan Kızılhaçı ile işbirliğinde, Hırvatistan’ın Deprem Bölgesindeki konteynerlerde yaşayan engellilere tuvalet sandalyesi ile ailelere 300 adet elektrikli ocak desteği sağladı.

2020 yılı Aralık ayında Hırvatistan’da meydana gelen depremden sonrası Sisak şehrinde ve çevresinde, evleri yıkılan veya tamamen kullanılamaz hale gelen yaklaşık 300 aileye tam donanımlı konteyner desteğinde bulunan TİKA, konteynerlerde yaşayan engelliler için 60 adet tuvalet sandalyesi ve aileler için 300 adet elektrikli ocak desteğinde bulundu.

Mazlemelerin tesliminde konuşan bölgeden sorumlu Kızılhaç görevlisi Igor Cicak, yaklaşık 9 ay önce meydana gelen depremden sonra bölgeye yalnızca TİKA’nın yardım ulaştırdığını, verilen destekler için müteşekkir olduklarını ifade etti.

Bölgeye depremden sonra ulaşan ilk dış misyon olan TİKA bugüne dek bölgeye 500 adet battaniye, 24 ton gıda, 810 paket hijyen kolisi ulaştırmış, 1 soğuk hava depolu yemek dağıtım aracı temin etmişti.

Sonraki Haber

TİKA’dan Nijer’de Kadınların Güçlendirilmesine Destek

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Niamey’in Kogorou köyünde yaşayan ve geliri olmayan 50 kadın için bir tavuk çiftliği kuruldu. Proje kapsamında 1.100 adet tavuk, 2 aylık yemleri, aşıları, ilaçları, suluk, folluk, viyol ...