Haberler

23 Mayıs 2018

TİKA İftarında Kore Şehitlerimize Dua Edildi

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) ve Kore İslam Federasyonu işbirliğinde düzenlenen iftar programında 500'ü aşkın Koreli Müslüman bir araya geldi.

TİKA ve Kore İslam Federasyonu işbirliğinde Güney Kore'nin başkenti Seul'de iftar programı düzenlendi. 500'ü aşkın Koreli Müslümanın bir araya geldiği iftar programına Türkiye Cumhuriyeti Büyükelçisi Ersin Erçin ve Kore Türk Misyonu görevlileri, Kore Cumhuriyeti İslam Federasyonu Başkanı Emekli Büyükelçi Dr. Kim Dong Eok, federasyon yöneticileri ve TİKA yetkilileri katıldı.

Büyükelçi Ersin programda yaptığı konuşmada, tarihi ve kültürel olarak köklü ve dostane boyutları bulunan, karşılıklı iki ülkenin dil ve kültürüne yönelik canlı bir ilginin olduğu belirterek, Türkiye-Kore ilişkilerinin ekonomik, ticari ve teknik açıdan da her geçen gün derinleştiğini ifade etti.

TİKA ve Yunus Emre Vakfı gibi Türkiye’nin asli kurumlarının Kore'yle işbirliğinin artacağını vurgulayan Büyükelçi Ersin, FETÖ terör örgütü ve uzantılarına karşı da Federasyon yetkililerini uyararak, Türkiye'deki yegane muhataplarının Diyanet İşleri Başkanlığı olduğunu dile getirdi. Kore İslam Federasyonu Başkanı Eok da iftar organizasyonu ve gösterilen dayanışma için teşekkür ederken kardeş ülke Türkiye'nin Kore ile yakın olmasından dolayı memnuniyet duyduğunu dile getirdi.

İftar programı Kore'de şehit düşen Türk askerleri için edilen dua ile son buldu.

Sonraki Haber

TİKA, Roma’da 500 Kişiye İftar Verdi

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), İtalya’nın başkenti Roma’da yaklaşık 500 Müslümana yönelik iftar organizasyonu düzenledi. TİKA, Türkiye’nin Roma Büyükelçiliği işbirliğinde, Roma’daki İslam Kültür Merkezi’nde 500 Müslümana iftar verdi. İftar organizasyonuna Türkiye’nin Roma Büyükelçisi...