Haberler

07 Ekim 2016

TİKA ile Bujim Belediyesi İşbirliği Protokolü İmzaladı

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) ile Bujim Belediyesi arasında “Bujim Spor Salonu Yarım Kalan İnşaatının Tamamlanması Projesi” için işbirliği protokolü imzalandı.

Protokolün imzalanmasının ardından Bujim Belediye Başkanı Agan Buniç, TİKA Saraybosna Koordinatörü Prof. Dr. Birol Çetin, Federasyon Milletvekili Kasim Muliç ve Bujim Belediye Meclis üyeleri Spor Salonu şantiye alanını ziyaret ettiler. 

Bujim Belediye Başkanı Agan Buniç, Bujim Spor Salonu Projesinin TİKA tarafından tamamlanacak olmasından çok mutlu olduklarını ifade etti. Buniç, “Bugün Bujim Belediyesi ve Bujimliler için çok mutlu bir gündür. TİKA bugün resmi olarak inşaat, donanım ve çevre düzenleme işlerini kapsayan Bujim Spor Salonu Yarım Kalan İnşaatının Tamamlanması Projesinin tamamlanmasını üstledi” dedi.

Projenin tamamlanmasından sonra şehir en modern standartlara uygun bir spor salonuna sahip olacak.

TİKA Saraybosna Koordinatörü Prof. Dr. Birol Çetin Bujim Belediyesine destek sağlayacakları için memnuniyetini dile getirerek Belediye Başkanı ile gelecekte gerçekleştirilmesi planlanan yeni projeler hakkında fikir alışverişinde bulunduklarını ifade etti.

Çetin, TİKA’nın Bosna Hersek’te 700’ün üzerinde proje gerçekleştirdiğini, fakat bu projenin Bujim’deki ilk proje olduğunu hatırlatarak Krayina bölgesinde özellikle istihdama katkı sağlayacak yeni projelere de destek vermek istediklerini belirtti.

Sonraki Haber

TİKA’dan Sırbistan’da Arıcılığa Destek

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Sırbistan'da Boşnak nüfusun yoğun yaşadığı Sancak bölgesinde 60 genç arıcıya arı kovanı, arı kolonisi ve koruyucu elbise yardımında bulundu. Son yıllarda Sırbistan genelinde artan tarım ve hayvancılık projeleri...