Haberler

26 Ekim 2021

TİKA İşbirliğinde Gambiyalı Turizm Uzmanlarına Eğitim

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından yürütülen Turizm Eğitim Programının (TUREP) 2. aşaması olan “Turizm İleri Düzey Yiyecek İçecek ve Konaklama Hizmetleri Eğitici Eğitimi”,  Gambiyalı Turizm uzmanlarının katılımıyla Antalya’da gerçekleştirildi.

TİKA, T.C. Milli Eğitim Bakanlığı, Gambiya Turizm Geliştirme Komitesi ve GTİ Enstitüsü iş birliğinde 11-22 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirilen eğitimlere, turizm eğitim politikaları oluşturma süreçlerinde rol sahibi 16 uzman katılım sağladı.

İki hafta süren ve katılımcıların yoğun ilgi gösterdiği eğitimlerde, “Misafir İlişkileri“, “İş sağlığı ve Güvenliği“, “Bilgisayarda Otomasyon Programları“, “Kuver Açma“, “Çorbalar“, Seyahat Acentacılığı ve Tur Operatörlüğü“ ve “Tatlılar” konuları ele alındı.

Eğitim sonrası düzenlenen törende ise, İl Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Er ve Antalya Falez Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Ersümer Eren ve TİKA uzmanı Emre YÜKSEK tarafından katılımcılara sertifikaları takdim edildi.

Turizm Eğitim Programının (TUREP) ilk aşaması olan “Güncel Yaklaşımlar Eğitimi” bu yıl içerisinde Tunus, Özbekistan ve Gambiya’da yerel turizm uzmanlarına yönelik gerçekleştirilmişti.

Sonraki Haber

TİKA Kırgızistan’ın Dört Bir Yanında Projelerine Devam Ediyor

TİKA Başkan Yardımcısı Dr. Ümit Naci Yorulmaz, Kırgızistan’a gerçekleştirdiği çalışma ziyareti kapsamında Bişkek, Issık Göl, Oş ve Celalabad’da tamamlanan ve devam eden projeleri inceledi. Kırgızistan’da T.C. Bişkek Büyükelçisi Ahmet Sadık Doğan’ı ziyaret eden Naci Yorulmaz,...