Haberler

16 Mart 2021

TİKA Kamboçya’da Sel Mağdurlarına Yardım Elini Uzattı

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Kamboçya’da Kasım ayında meydana gelen ve 121 yerleşim birimini etkileyen sel felaketinde zarar gören 3500 aileye Gıda Paketi Dağıttı.

Kamboçya’da Kasım ayında meydana gelen ve 121 yerleşim birimini etkileyen sel felaketleri bölgedeki 150.000’den fazla aileyi etkilmişti. 44 kişinin hayatını kaybettiği, köylerin yıkıldığı, tarımsal alanların sular altında kaldığı ve 11.896 ailenin tahliyesine neden olan sel felaketi sonrasında yaraların hızla sarılması için Kamboçya Dışişleri ve Uluslararası İşbirliği Bakanlığı uluslararası yardım çağrısından bulunmuştu.

TİKA tarafından verilen destekle 3.500 ailenin akut ihtiyaçları giderilerek içerisinde pirinç, makarna, tuz, yağ ve temizlik malzemelerinin bulunduğu gıda paketleri ihtiyaç sahiplerine ulaştırıldı.

Punom Pen Büyükelçiliğimiz ve Kamboçya Afet Yönetimi Ulusal 1. Başkan Yardımcısı ve Kıdemli Bakan General Kun Kim,  Komitenin diğer yetkilileri ile Kamboçya Dışişleri ve Uluslararası İşbirliği Bakanlığı üst düzey yetkililerinin katıldığı teslim töreninde Kıdemli Bakan Kun, bu zor zamanda Kamboçya halkının yanında olarak destek ve dayanışmasını gösteren Türkiye Devletine ve halkına teşekkür etti.

Kandal Vilayetinde bulunan Saang Bölgesinde yer alan 12 yerleşim biriminde ihtiyaç sahiplerine ulaştırılan koliler, pandemi nedeniyle zor günler geçirmekte olan selzedelerin yaralarının sarılmasına katkı sağladı.

 

Sonraki Haber

TİKA’dan Suriye’nin Kuzeyinde Kovid 19 Salgını ile Mücadeleye Destek

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Suriye’nin kuzeyinde yer alan Fırat Kalkanı Harekatı bölgesinde Kovid-19 ile mücadele projeleri hayata geçirildi. Projeler kapsamında pandemi ile mücadelenin üç önemli unsurundan ikisini oluşturan “temizlik” ve “maske”...