Haberler

07 Temmuz 2020

TİKA Karadağ’da Karabuşko Polye Camisini Yeniledi

Karadağ’ın Tuzi Belediyesi sınırları içerisinde bulunan Karabuşko Polye Camii’nin tadilat ve donanımı Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından tamamlandı.

Karadağ’ın başkenti Podgoritsa merkezine 7 km mesafede bulunan Karabuşko Polyo beldesi nüfusunun tamamına yakını Boşnaklardan oluşan bir yerleşim birimi. Beldede yaşayanların katkısı ile 1990 yılında inşa edilen caminin ihtiyaç duyduğu tadilat, donanım ve yeni bir abdesthane inşası TİKA tarafından gerçekleştirildi. Proje kapsamında cami bünyesinde çocuklar için sunulacak dini eğitimlerde kullanılmak üzere tam donanımlı bir sınıf kurulumu da gerçekleştirildi. Hayata geçirilen proje ile cami cemaatinin daha sağlıklı bir ortamda ibadet etmesine ve çocukların dini eğitim almasına imkân sağlandı.

Tadilatı ve donanım tamamlanan Karabuşko Polye Camii Dünya genelinde yaşanan Covid-19 salgını sonrası alınan tedbirlere uyularak Karadağ İslam Birliği yetkililerine teslim edildi.

Sonraki Haber

TİKA Kenya’ya Modern Kuluçka ve Yem Üretim Tesisi Kazandırdı

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Kenya Tarım ve Hayvancılık Araştırmaları Kurumuna (KALRO) sağladığı Türk malı ekipmanlarla ülkenin kamuya ait en modern kuluçka merkezi ve tavuk yemi tesislerinden birini kurdu. TİKA Nairobi Ofisi tarafından...