Haberler

02 Eylül 2016

TİKA Kırgızistan Turizmini Dünyaya Tanıtıyor

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) ve Kırgızistan Cumhuriyeti Kültür, Enformasyon ve Turizm Bakanlığı işbirliğinde Kırgızistan’ın turizm olanaklarını tanıtmak amacıyla kurulan web sitesi faaliyete geçti.

TİKA Kırgızistan’da faaliyetlerine devam ediyor. TİKA bu kapsamda Kırgızistan’ın sahip olduğu turizm potansiyelini dünyaya duyuruyor. Kırgızistan sahip olduğu doğal güzellikleri ve kültürel nitelikleriyle oldukça geniş turizm olanaklarına sahip bir ülke konumunda bulunuyor. Dağ gölleri ve yüksek zirveleri ile ülkenin turizm gelirleri potansiyelinin oldukça altında. Bunun en önemli nedenlerinden biri de, ülkenin turizm potansiyelini yeterli düzeyde duyurulamaması. Bu ihtiyaçtan hareketle, Kırgızistan Cumhuriyeti Kültür, Enformasyon ve Turizm Bakanlığı ile TİKA işbirliğinde ülkedeki turizm olanaklarını tanıtan bir web sitesi kurularak http://www.discoverkyrgyzstan.org adresi faaliyete geçti.

Ülkenin sahip olduğu doğal güzellikleri ve kültürel değerleri Kırgızca, Türkçe, Rusça, İngilizce, Arapça ve Çince olmak üzere 6 dilde tanıtan site aynı zamanda ulaşım yollarından vize politikasına kadar turistler için gerekli olan tüm bilgileri ziyaretçilerine sunuyor. Web sitesinin mobil uygulamaları ise hazırlanma aşamasında.

Web sitesinin tanıtımı için yapılan basın toplantısına Kırgızistan medya mensupları ve sektör temsilcileri katıldı. Basın toplantısı sonunda Kültür, Enformasyon ve Turizm Bakan Yardımcısı Azamat Camankulov tarafından TİKA'ya teşekkür belgesi takdim edildi.

Sonraki Haber

Maziden Atiye Kardeş Özbekistan Halkına Başsağlığı Diliyoruz

Maziden Atiye Kardeş Özbekistan Halkına Başsağlığı Diliyoruz Tavizsiz ve kararlı bir milli iradenin mümtaz temsilcisi Özbekistan Cumhurbaşkanı Sayın İslam KERİMOV’un vefatı münasebetiyle kıymetli ailelerinin acılarını paylaşarak taziyelerimizi bildiririz. TİKA olarak kardeş Özbek halkına her alanda...