Haberler

21 Mayıs 2020

TİKA, Kovid19 ile Mücadele Eden Mozambik’e Desteğini Sürdürüyor

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı (TİKA), Kovid-19 salgını ile mücadele kapsamında Mozambik’in Başkenti Maputo’da ihtiyaç sahibi 600 aileye yönelik gıda ve hijyen paketi dağıtımına başladı.

Kovid-19 salgını ile birlikte sınırların kapatılması ve salgın kısıtlamaları nedeniyle durma noktası gelen Mozambik ekonomisinden en çok etkilenenlerin başında sokak satıcıları ve gündelik işçiler geliyor. TİKA tarafından zor durumdaki ailelere destek olmak amacıyla hayata geçirilen proje sayesinde, salgın nedeniyle işini kaybetmiş toplamda 600 aileye 10 tonluk gıda ve hijyen paketi dağıtılacak. Maputo şehrinin çevre mahallelerinde oturan ailelere ulaştırılacak olan yardım paketlerinin ilk gün dağıtım programına Mozambik Büyükelçisi Zeynep Kızılkan’da katılım sağladı.

Kovid-19 ile mücadele kapsamında TİKA, öncesinde yetimhane ve yaşlı evi sakinlerine yönelik hijyen eğitimi ile 26.000 çok kullanımlı bez maske üretimi projelerini gerçekleştirmişti. 3 gün sürecek gıda ve hijyen paketi dağıtımı faaliyeti ile TİKA’nın Mozambik’teki proje sayısı üçe çıkacak.

Sonraki Haber

TİKA’dan Afganistan’da İhtiyaç Sahibi Ailelere 40 Ton Gıda Yardımı

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Afganistan’ın Herat ve Nimruz şehirlerinde Ramazan ayı dolayısıyla ihtiyaç sahibi 750 aileye yardım kolisi dağıtıldı. Toplam 40 tondan oluşan 750 adet yardım kolisi, Herat ili ve bazı...