Haberler

29 Nisan 2020

TİKA, KOVİD19 Salgınıyla Mücadelede Pakistan Halkını Desteklemeye Devam Ediyor

Dummy Image

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), dünyayı etkisi altına alan Kovid-19 salgınına karşı sürdürdüğü yardımlar kapsamında Pakistan’ın en yoksul eyaleti olan Sind Eyaletinde bulunan Gharo ve Dhabeji şehirlerinde yaşayan ihtiyaç sahibi 1.000 aileye gıda yardımı desteğinde bulundu.

Ülke genelinde devam eden sokağa çıkma yasağından dolayı ekonomik olarak olumsuz etkilenen Sind eyaletinde yaşayan 1000 aile tespit edilerek gıda paketleri TİKA tarafından evlerine teslim edildi.

TİKA ve Pakistan Deniz Kuvvetleriyle işbirliğiyle gerçekleşen başarılı organizasyon için Pakistan Kıyı Şeridinden sorumlu Koramiral Faisal Lodhi Türk halkına teşekkürlerini ifade ederek Türk Devletinin her zaman olduğu gibi Pakistan’ın yanında olduğunu belirtti.

TİKA Karaçi Koordinatörü İbrahim Katırcı ise,  TİKA tarafından gerçekleştirilen gıda yardımlarının günlük maaşla geçinen ve işlerini kaybeden ailelerin yükünü hafiflettiği belirterek Ramazan ayında Karaçi şehrinde ve Tando Allah Yar şehirlerinde 3000 aileye yönelik gıda yardım programı gerçekleştireceklerini belirtti.

Sonraki Haber

Türkiye’den Tunus’ta Kovid19 ile Mücadelede 700 Aileye Gıda Yardımı

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Tunus Sosyal Dayanışma Birliği (UTSS) işbirliğinde Koronavirüs ile mücadele kapsamında Tunus’un Kasserine ve Gafsa illerinde yaşayan ihtiyaç sahibi 700  aileye gıda yardım paketleri ulaştırdı. 21 Mart’tan bu yana...