Haberler

22 Nisan 2020

TİKA, Kovid 19 İle Mücadele Eden Pakistan’a Desteğini Sürdürüyor

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Pakistan’ın Lahor ve Mardan şehirlerinde, Koronavirüs salgınından etkilenen 600 yevmiyeli işçi ailesine temel gıda paketi desteğinde bulunuldu.

Tüm dünyayı etkisi altına alan ve kısa sürede küresel salgın haline dönüşen yeni tip koronaya karşı, Pakistan Hükümeti tarafından sıkı tedbirler kapsamında, Pencap ve Hayber Paktunva eyaletlerinde market, kafeterya ve birçok mağaza kapatılmış, bu durumdan en çok geçimini gündelik kazanç ile elde eden işçiler ve aileler etkilenmişti.

TİKA, koronavirüsten en çok etkilenen Pencap Eyaleti’nde Lahor şehri ve Hayber Paktunva eyaletinde Mardan şehirlerinden toplam 600 aileye gıda paketi desteğinde bulundu. Projeden önümüzdeki günlerde 3000 kişinin faydalanması bekleniyor.

Sonraki Haber

TİKA'dan Gürcistan'a Kovid 19'la mücadelede destek

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Gürcistan'da Abhazya'dan yerinden edilmişlere 15 bin maske ve 30 bin ekmek dağıtmaya başladı.  Başkent Tiflis’e yakın, Abhazya göçmenlerinin topluca yaşadığı Vaziani kasabasında TİKA tarafından daha önce açılan ayakkabı ve dikiş...