Haberler

28 Şubat 2017

TİKA Lübnan’da Yetimlerin Yüzünü Güldürdü

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından düzenlenen VI. Yetim Dayanışma Günleri Projesi çerçevesinde Lübnan’da 500 yetime kışlık kıyafet desteğinde bulunuldu.

TİKA, faaliyet gösterdiği coğrafyalarda yetimlere yönelik gerçekleştirdiği projelere devam ediyor. Bu kapsamda birçok projeyi hayata geçiren TİKA, Lübnan’da 500 yetime kışlık kıyafet desteği verildi.

Yaşları 3 ile 18 arasında değişen yetimlere kış günlerini soğuktan korunarak geçirebilmeleri için Beka, Sayda, Beyrut ve Trablus şehirlerinde mont, kazak, pantolon ve ayakkabıdan oluşan setler halinde kıyafetler dağıtıldı. Dağıtımların bir kısmı şehir merkezlerinde, diğer bir kısmı ise Suriye ve Filistin’den göç eden mülteci ailelerin kaldığı kamplarda gerçekleştirildi.

Humanitarian Relief For Development işbirliği ile gerçekleştirilen dağıtım sırasında ilgili yerel makamlar, yetimler ve yetim yakınları TİKA’ya teşekkürlerini ifade etti.

Sonraki Haber

TİKA’dan Afganistan Medya Kurumlarına Türkçe Kursu

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Afganistan medyasına yönelik Türkçe eğitim programını başarı ile tamamlayan 36 kursiyer Kabil’de düzenlenen tören ile sertifikalarını aldı. TİKA tarafından 2016 yılı Mart ayında “Medya Kuruluşlarına Türkçe Desteği”...