Haberler

19 Nisan 2023

TİKA, Malezyalı Arama Kurtarma Ekibi İçin İftar Verdi

Türkiye'nin Kuala Lumpur Büyükelçiliği ve Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) iş birliğiyle, 6 Şubat'ta meydana gelen Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından arama kurtarma çalışmalarında görev alan Malezyalı kurtarma ekibi personeli için iftar programı düzenlendi.

İftara, depremin ardından Türkiye'ye giden yaklaşık 170 Malezya Özel Arama Kurtarma Ekibi (SMART) ve Malezya Silahlı Kuvvetleri Sahra Hastanesi tıbbi personeli katıldı.

Etkinlikte, Sabah, Sarawak İşleri ve Özel Görevler Devlet Bakan Yardımcısı Datuk Wilson Ugak Kumbong ve Ulusal Afet Yönetim Ajansı Genel Müdürü Datuk Khairul Shahril Idrus da hazır bulundu.

Türkiye'nin Kuala Lumpur Büyükelçisi Emir Salim Yüksel, Malezya’nın depremlerin ardından Türkiye’ye arama kurtarma ekibi gönderen ilk ülkelerden biri olduğunun altını çizerek, Türk halkıyla büyük bir dayanışma sergileyen Malezya hükümetine ve halkına şükranlarını dile getirdi.

Sabah, Sarawak İşleri ve Özel Görevler Devlet Bakan Yardımcısı Kumbong ise Malezya Başbakanı Enver İbrahim’in 15 Şubat'ta Türkiye’ye yaptığı ziyarette Gaziantep’te Malezyalı arama kurtarma ekiplerinin çalışmalarını yerinde gördüğünü kaydetti.

Sonraki Haber

KKTC’de TİKA’nın “Gönül Köprüsü” İftarı

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde (KKTC), Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB) ve Kıbrıs Vakıflar İdaresi işbirliğinde düzenlenen “Gönül Köprüsü Projesi” kapsamında iftar programı düzenlendi. T.C. Lefkoşa Büyükelçiliği...