Haberler

29 Nisan 2022

TİKA Nijer’de Yetimlerin Yüzünü Güldürdü

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) Nijer’de Ramazan programı kapsamında yetim çocuklara iftar verildi ve hediye dağıtıldı.

Ramazan ayı boyunca Nijer’in farklı bölgelerinde birçok gıda yardımı ve iftar etkinliği düzenleyen TİKA, Niamey’de faaliyet gösteren KHOUSSAR Yetimhanesinde kalan 200’ü aşkın çocuğun yanı sıra T.C. Niamey Büyükelçiliği, Nijer Maarif Okulları, Nijer-Türk Dostluk Hastanesi ve Türk Kurum ve STK’larında görev yapan diğer personelin katıldığı bir iftar programı düzenledi.

TİKA’nın geçtiğimiz yıllarda inşa ettiği Nijer-Türk Dostluk Parkında gerçekleştirilen programa 300’den fazla kişi katıldı. Öğle saatlerinde parka getirilen ve gün boyu gönüllerince eğlenmeleri sağlanan çocuklara mısır, içecek ve kek ikram edildi.

İftar programından önce yetim çocukların Kur’an-ı Kerim okumadaki maharetlerini sergiledikleri bir tilavet yarışması düzenlendi. 40 çocuğun katıldığı ve tüm çocukların birinci seçildiği yarışma sonunda çocuklara çanta, defter, kalem ve eğitim gereçleri hediye edildi.

Programda söz alan T.C. Niamey Büyükelçisi Mustafa Türker ARI, Türkiye’nin TİKA aracılığıyla her Ramazan ayında kardeş ülke Nijer’deki yetimleri ve ihtiyaç sahibi aileleri desteklediğini hatırlattı ve yetim çocuklara seslenerek Türkiye’nin daima yanlarında olduğunu söyledi.

Sonraki Haber

​TİKA’dan Mozambik’te Terör Mağduru 470 Aileye Ramazan paketi

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Mozambik Cumhuriyeti’nin Nampula vilayetinde, Nampula Belediye Başkanlığı ve Mozambik Gençliği Koruma Derneği işbirliğinde, özellikle son yıllarda Mozambik’in Kuzey Bölgesi Cabo Del Gado’da yaşanan terör olayları nedeniyle şehirlerini...