Haberler

09 Eylül 2016

TİKA'nın Desteğiyle Bosna Hersek'te Aliya İzzetbegoviç Meydanı İnşa Edilecek

Bosna Hersek’in kuzeydoğusundaki Gradaçats'ta yapılacak “Aliya İZZETBEGOVİÇ Meydanının Düzenlemesi Projesi” Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Gradaçats Belediyesi ve Sivas Belediyesi işbirliğinde gerçekleştirilecek.

Gradaçats Belediye Başkanı Edis Dervişagiç ile TİKA Bosna Hersek Koordinatörü Prof. Dr. Birol Çetin arasında“Aliya Izzetbegoviç Meydanının Düzenlemesi Projesi”nin protokolü imzalandı.

Projeyle aklaşık 5.500 metre karelik bir meydan oluşturulması planlanıyor. Alanın altından geçen derenin ıslahı, otopark, çevre düzenlemesi, kanalizasyon ve aydınlatma çalışmaları yapılarak yeşil alanlara yer verilecek.

TİKA Bosna Hersek Koordinatörü Çetin, TİKA'nın bu bölgede daha önce bir okul tadilatı projesini gerçekleştirdiğini, protokolü imzalanan meydan düzenleme projesinin kısa bir süre içerisinde tamamlanacağını ifade etti.

Gradaçats Belediye Başkanı Dervişagiç, Gradaçats halkının sabırsızlıkla beklediği projenin teknik detayları tamamlanmış olduğunu ve bir ay içerisinde inşaata başlanacağı açıkladı. 

Sonraki Haber

TİKA’dan Moğolistan’da Selzedelere Yardım

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Moğolistan’ın batısındaki Bayan-Ölgiy Vilayeti’nde meydana gelen sel felaketinden etkilenen vatandaşlara yardım eli uzattı. Sel felaketinden etkilenen bölgelere giderek ihtiyaç sahiplerinin tespitini yapan TİKA tarafından Moğolistan Olağanüstü Durumlar Genel...