Haberler

21 Nisan 2021

TİKA'nın Erenler Sofrası Lübnan’da

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) Erenler Sofrası Ramazan Programı kapsamında Lübnan ülke genelinde ihtiyaç sahibi 10 bin aileye toplam 150 ton gıda kolisi yardımında bulunuyor.

Ülke tarihinin en büyük ekonomik krizinin yaşandığı Lübnan’da yerel para biriminde rekor düzeyde görülen değer kayıpları ve temel ihtiyaç maddelerinin yaklaşık % 80’inin ithal olmasına bağlı olarak son bir yılda halkın alım gücü ciddi anlamda düşmüş durumda.

TİKA, Erenler Sofrası Ramazan ayı faaliyeti kapsamında Başkent Beyrut ve Trablusşam şehirleri başta olmak üzere Nebatiye, Şuf, Sayda şehirleri ile Akkar ve Bekaa bölgelerinde bulunan 50’den fazla köy, belediye, dernek, vakıf ve kuruluş işbirliğinde her kesimden 10 bin Lübnanlı ailenin yanı sıra Filistinli ve Suriyeli mültecilere ulaştırılacak gıda kolilerinin teslimatına başlandı.

İhtiyaç sahiplerine ulaştırılan paketler şeker, pirinç, mercimek, kuru fasulye, nohut, bulgur, nohut, şehriye, makarna, sıvı yağ, salça, tahin ve helva gibi gıda ürünlerinden oluşuyor.

 

Sonraki Haber

TİKA'dan Gürcistan'daki Savaş Mağduru Ailelere Tarım Desteği

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) Gürcistan'da kırsal ve tarımsal kalkınmasına destek vermek amacıyla Abhazya savaşı mağduru ailelere tarımsal ekipman ve bitkisel ilaçları yardımında bulundu. Kırsal kesimde yaşayan halkın geçim kaynağını oluşturan tarımın geliştirilmesi...