Haberler

22 Nisan 2022

TİKA'nın Ramazan Programları Somali'de Devam Ediyor

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Ramazan dolayısıyla Galmudug Eyaleti’nin Galkayo Şehri’nde zor şartlar altında yaşayan ihtiyaç sahibi 1000 aileye gıda paketi dağıttı.

TİKA Galmudug Eyaleti’nin Galkayo Şehri’nde kuraklıktan çok sert bir şekilde etkilenen ve zor şartlar altında yaşayan ihtiyaç sahibi 1000 aileye Ramazan Ayı vesilesiyle un, şeker, yağ, pirinç, makarna, çay ve hurmadan oluşan ve toplam miktarı 40 tonu bulan gıda paketi desteği sağladı.

Gıda paketleri düzenlenen programla hak sahiplerine teslim edildi. Programa Galkayo Belediye Başkanı Abdirahman Sheq Hassan, Galmudug Eyaleti Afet İşleri Müdürü Ahmet Abdi, Galkayo Bölge Valisi Muhammed Abdullahi, TİKA Mogadişu Koordinatörü İlhami Turus’un yanı sıra yerel basın mensupları da katıldı.

TİKA Mogadişu Koordinatörü İlhami Turus dağıtım programında yaptığı konuşmada, TİKA olarak Türkiye’nin dostluk elini dünyanın her yerine götürerek mazlumların derdine ortak olduklarını belirterek, kardeş ülke Somali’nin kuraklıkla boğuştuğu bu zor günlerde ve her zaman yanlarında olmaya devam edeceklerini ifade etti.

Galkayo Belediye Başkanı Abdirahman Sheq Hassan ise  çağrılarına kulak vererek her zaman yanlarında olan TİKA’ya teşekkürlerini ileterek, kardeş Türk Halkı ve Hükümetine de destekleri için minnettar olduklarını söyledi.

Son iki yıldır ciddi bir kuraklık problemi ile karşı karşıya kalan Somali’de, Galmudug Federal Bölgesi kuraklığın şiddetini en çok gösterdiği bölgelerin başında ise geliyor.

Sonraki Haber

TİKA Bosna Hersek’e Sığınan Ukraynalı Göçmenlere Destek Sağladı

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), savaş sebebiyle Bosna Hersek’e sığınan 200 Ukraynalı aileye gıda ve hijyen malzemelerinden oluşan yardım paketleri ulaştırdı.  Bosna Hersek’e sığınan Ukraynalı ailelerin ihtiyaçları doğrultusunda TİKA tarafından 200 aileye gıda...