Haberler

27 Ağustos 2021

TİKA, Pakistan’daki Bölge Hastanesine Acil Servis Bölümü Kurdu

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Pakistan'ın kuzeyinde bulunan Upper Dir şehrindeki Upper Dir Bölge Hastanesi’ne acil servis bölümü kurdu.

Bölgede yaşayan kişilerin yanı sıra, bölgenin turizm merkezi olan Kumrat Vadisi’ne gelecek turistlerin de yararlanabileceği şekilde tasarlanan 20 yataklık Acil Servis Bölümü’nün açılışı törenine; Pakistan Federal Meclis Vekili ve Yurtdışı Pakistanlılar Bakanlığı Parlamento Sekreteri Sahibzada Sibghatullah, TİKA İslamabad Koordinatörü Gökhan Umut ve bölge yetkilileri katıldı.

Pakistan Federal Meclis Vekili ve Yurtdışı Pakistanlılar Bakanlığı Parlamento Sekreteri Sahibzada Sibghatullah yaptığı konuşmada, Upper Dir Bölge Hastanesi’ne Acil Servis bölümü kurduğu için başta Türkiye ve Türk halkına teşekkür etti. Ayrıca, son teknolojiye sahip acil servis bölümünün, bölgedeki en büyük hastane olan Upper Dir Bölge Hastanesi’nin kapasitesini önemli ölçüde artırdığını ifade ederek, hastanenin halka daha iyi hizmet sağlayacağını vurguladı.

TİKA İslamabad Koordinatörü Gökhan Umut ise yaptığı konuşmada başta Pakistan Federal Meclis Vekili ve Yurtdışı Pakistanlılar Bakanlığı Parlamento Sekreteri Sahibzada Sibghatullah ve Upper Dir Bölge Hastanesi yetkililerine, projeyi tamamlama sürecinde gösterdikleri yoğun çaba için teşekkür etti. İşbirliği ile hastanenin bölge halkına daha iyi hizmet vereceğini ifade eden Umut, duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

 

Sonraki Haber

Malazgirt Zaferi’nin 950. Yıl Dönümü Etkinlikleri

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Erenler Sofrası Ahlat programı ile katıldığı Malazgirt Zaferi’nin 950. Yıl dönümü etkinliklerinde kurduğu 7 çadırla Türk dünyasından yöresel lezzetleri ziyaretçilerle buluşturdu. Bitlis’in Ahlat ilçesinde düzenlenen yıl dönümü etkinlikleri,...