Haberler

14 Temmuz 2023

TİKA, Paraguay’ın Tarihi Bölgesinde Turizm Ofisi Kurdu

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Paraguay’ın Cizvit Harabeleri bölgesinde turizm ofisi kuruldu.

Paraguay'da UNESCO Dünya Mirası Listesi’ndeki tek tarihi varlık olan Cizvit Harabeleri bölgesinde TİKA tarafından Turist Danışma ve El Sanatları Satış Ofisi kuruldu.

Projenin açılışı Paraguay Turizm Bakanı Sofía Montiel de Afara, T.C. Asuncion Büyükelçisi Serhat Aksen, TİKa yetkilileri ve davetlilerin katılımıyla gerçekleştirildi.

Paraguay Turizm Bakanı Afara burada yaptığı konuşmasında bu tarihi bölgenin ülkesi için çok önemli olduğunu vurgulayarak turist bilgilendirme noktasından yerli ve yabancı ziyaretçilerin bilgi edinebileceklerini ve hatıra eşyaları alabileceklerini söyledi. Afara, desteklerinden dolayı Türkiye’ye, Asuncion Büyükelçiliğine ve TİKA’ya teşekkür etti.

Büyükelçi Aksen ise Türkiye’nin Paraguay'ı Latin Amerika'da dost bir ortak olarak gördüğünü ve çeşitli alanlarda destek vermeye çalıştıklarını ifade etti. TİKA’nın bugüne kadar başta eğitim ve sağlık olmak üzere birçok proje gerçekleştirdiğini anlatan Aksen, turizm alanında gerçekleştirilen projeyle faaliyet alanının genişletildiğini söyledi. Aksen, Türkiye ve Paraguay'ın gelecekte turizm, el sanatları sergisi ve satışı alanındaki ilişkilerini güçlendirmeye devam edeceğini umduğunu aktardı.

Sonraki Haber

Macaristan ELTE Üniversitesinde “Türkiye Köşesi” oluşturuldu

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığının (TİKA) destekleriyle Macaristan’da bulunan Eötvas Lorand Üniversitesinde (ELTE) "Türkiye Köşesi" oluşturuldu. 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında, ELTE Üniversitesinin Türkoloji bölümünde "Türkiye Köşesi" oluşturuldu. Türkiye’yi ve...