Haberler

13 Temmuz 2018

TİKA Sağlık Alanında Projeler Yürütmeye Devam Ediyor

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Tursunzade Şehri Merkez Hastanesine bağlı Enfeksiyon Hastanesinin Çocuk Bölümü’nün tadilatı ve donanımı gerçekleştirildi.

Tacikistan Sağlık ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın talebi üzerine, yaklaşık 300.000 nüfuslu Tursunzade Şehrinde yer alan ve her yıl 3.000 binden fazla hasta kabul eden hastanenin çocuk enfeksiyon bölümü olarak kullanılan 3.katının kapsamlı tadilat ve donanımı yapıldı.

TİKA’nın tamamladığı proje ile hastanenin üçüncü katına 33 yataklı çocuk enfeksiyon bölümü oluşturuldu ve hastanenin kapasitesi artırıldı. Hasta odalarının yanı sıra yoğun bakım, acil servis, doktor ve hemşire odalarının da bulunduğu bölümün tadilatı yapıldı, buralardaki büyük oranda Türkiye’den getirilen malzemeler ile yenilendi.

Tacikistan Sağlık ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın talebi üzerine yapılan tadilat sonrasındaki açılışa, Tacikistan Sağlık ve Sosyal Güvenlik Bakanı Nasim Olimzoda Hoca, Türkiye’nin Duşanbe Büyükelçisi Ali Rifat Köksal ve TİKA Başkan Yardımcısı Mehmet Süreyya Er katıldı.

Tacikistan Sağlık Bakanı Olimzoda, sağlık alanında TİKA’nın gerçekleştirmiş olduğu projelerden son derece memnun olduklarını ve TİKA ile olan verimli iş birliklerinin ilerleyen dönemde de artarak devam etmesini arzuladıklarını söyledi.

Sonraki Haber

TİKA'dan 9 Dilde Gazi Meclis'te O Gece Kitabı

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), 9 dilde yayımlanan "Gazi Meclis'te O Gece" kitabı ile 15 Temmuz gecesi yaşananları dünyaya anlatacak. TİKA, eski AK Parti Adana Milletvekili Prof. Dr. Necdet Ünüvar'ın, 15 Temmuz gecesi...