Haberler

26 Ocak 2016

TİKA Tarafından Azerbaycan’da ASAN Radyo Kuruldu

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından, Azerbaycan Cumhuriyeti Cumhurbaşkanına Bağlı Vatandaşlara Hizmet ve Sosyal Yenilikler Devlet Ajansı (ASAN Hizmet) bünyesinde ASAN Radyo’nun teknik altyapı kurulumu süreci tamamlandı.

TİKA Azerbaycan’da faaliyetlerine devam ediyor. Azerbaycan’da işlevi ve görevi bakımından önem arz eden ASAN Hizmet, kamu hizmetleri alanında Türkiye Cumhuriyeti Afet ve Acil Durum Yönetimi (AFAD) ile birlikte 2015 yılında Birleşmiş Milletler tarafından ödüle layık görülmüştü.

ASAN Hizmet’le yapılan işbirliği kapsamında TİKA tarafından kurulan ASAN Radyo, kamu hizmetlerinin vatandaşlara etkin ve doğru bir biçimde aktarılması yönünde bilgilendirme yapmak, ayrıca genel olarak toplumu ilgilendiren hususlarla ilgili vatandaşları bilgi ve bilinç yönünden desteklemek üzere kuruldu. İdari bölümlerdeki inşaat, tefrişat çalışmalarının ise Ocak ayı sonunda tamamlanması planlanıyor.

Geçtiğimiz günlerde 100 FM frekansından test yayınına başlayan ASAN Radyo 25.01.2016 tarihi itibariyle gerçek yayın hayatına başladı.

Ön eğitimlerin tamamlandığı ASAN Radyo çalışanlarına önümüzdeki günler içinde TİKA-TRT işbirliği çerçevesinde ortak eğitimler verilecektir.

Düzenli olarak TİKA proje ve faaliyetleri ile Türkiye hakkında çeşitli yayınların da yer alacağı 100 FM frekansından yayınına başlayan ASAN Radyo’yu yalnız Azerbaycan’dan değil, internet üzerinden dünyanın her bir köşesinde dinlemek mümkün.

ASAN Radyo yayınları internet üzerinden http://www.asanradio.az/# web sayfasının sağ üst köşesinde yer alan “Canlı dinle” butonunu tıklayarak dinlenebilir.

Sonraki Haber

TİKA’dan Gazze Osmanlı Kültür Merkezi’ne Jeneratör Desteği

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), İHH tarafından Gazze’de hizmet vermekte olan Osmanlı Kültür Merkezi’ne jeneratör desteğinde bulundu. Gazze’de bulunan Osmanlı Kültür Merkezi, Gazzeli gençlere ve kadınlara mesleki, teknik ve dini konularda ücretsiz eğitim...