Haberler

14 Ocak 2014

TİKA Tunus’Ta Sosyal Sorumluluk Projelerine Devam Ediyor

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı tarafından, Tunus’ta engelli ve yoksul aileler için 200 adet Yöresel Tabuna Ekmeği Pişirme Fırını dağıtımı gerçekleştirildi.

TİKA tarafından temin edilen 200 adet Yöresel Tabuna Ekmeği Pişirme Fırınlarının ve ilk kullanım mamullerinin dağıtımı, kahvaltılı tören ile gerçekleştirildi. Törene Tunus Ulusal Kurucu Meclis Başkanı Meherzia Labidi, Kadın Milletvekilleri, Sivil Toplum Kuruluşları temsilcileri ve TİKA Tunus Koordinatörü Musa Gürbüz katıldı.

Törende konuşan Tunus Ulusal Kurucu Meclis Başkanı Laabidi, TİKA’nın Tunus’ta ofis açması ile birlikte Tunus’ta mevcut sivil toplum kuruluşlarının ve yardım derneklerinin faaliyetlerinde dikkat çekici bir artış olduğunu vurguladı. Tunus Ulusal Kurucu Meclis Başkanı Laabidi, özellikle geçim sıkıntısı yaşayan ailelere yönelik sosyal sorumluluk projeleri için TİKA’ya teşekkürlerini iletti.

Tunus Koordinatörü Gürbüz ise, TİKA olarak farklı sektörlerde kalkınma yardımları yaptıklarını, bununla birlikte sosyal sorumluluk projelerini de ihmal etmedikleri kaydetti. Tunus Koordinatörü Gürbüz, dağıtımı yapılan 200 adet Yöresel Tabuna Ekmeği Pişirme Fırınları ile kırsal kesimde yaşayan dar gelirli ailelerin günlük ekmek ihtiyacını daha hijyenik bir şekilde ve modern ekipmanlarla üretebilmelerine imkan sağladıklarını ifade etti.

Ayrıca sosyal sorumluluk projeleri kapsamında TİKA Tunus Koordinatörlüğü tarafından önümüzdeki günlerde Tatavine vilayetinde görme engellilere yönelik bir üretim atölyesinin açılışı yapılacak.

Sonraki Haber

Afganistan'da Hatice Cevizcani Kız Lisesi'ne Malzeme Desteği

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı tarafından Cevizcan Vilayeti Şibirgan İlinde bulunan Hatice Cevizcani Kız Lisesi’ne ekipman desteğinde bulunuldu. TİKA Afganistan’da eğitimin desteklenmesine yönelik faaliyetlerine devam ediyor. Bu kapsamda TİKA tarafından Cevizcan Vilayeti Şibirgan İlinde...