Haberler

07 Temmuz 2021

TİKA ve AFAD İşbirliğinde Yemen’deki Sel Mağduru Ailelere Destek

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) ve Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) işbirliğinde sel felaketinde mağdur olan 350 aileye hijyen, gıda ve yaşam malzemesi desteğinde bulunuldu.

Yemenin Ebyen İline bağlı Hanefer ilçesine sığınan iç savaş mağduru göçmenler mevsim normallerinin üzerinde yağan yağışlar sonrası ikinci bir mağduriyet yaşadılar. Yaşadıkları derme çatma evlerini sel sularında kaybeden ailelerin yardımına koşan TİKA ve AFAD, sel mağduru 350 iç göçmen aileye hijyen, gıda ve yaşam destek malzemelerinden oluşan temel yaşam destek malzemeleri desteğinde bulunuldu.

TİKA Yemen Program Koordinatörü Abdullah Sarı malzemelerin dağıtımında yaptığı konuşmada; “Yemen’in Arap Yarımadasının en güneyinde yer alması ve okyanusa kıyısı bulunmasından dolayı yılın belli dönemlerinde özellikle güney sahil yerleşim yerlerinin fırtınalara maruz kalmasına sebebiyet veriyor. Ülke genelinde yağan yağmurlar sonrası oluşan sellerden evleri zarar gören vatandaşlara TİKA ve AFAD olarak asgari yaşamlarını sürdürecek hijyen, mutfak eşyaları ile yatak, battaniye hasır gibi temel yaşam destek malzemelerinden oluşan yardımlarımızı mağdur ailelere ulaştırdık.” dedi.

Dağıtım programına iştirak eden Ebyen İli Hanfer İlçesi Planlama Müdürü Muhammed el-Ağbari ise konuşmasında, yardım çağrılarına duyarsız kalmayan TİKA ve AFAD’a teşekkür etti.

Sonraki Haber

Karadağ Sosyal Altyapısına TİKA Desteği

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından donanım desteği verilen Plav İslam Birliği Rüştiyesi hizmete açıldı. Karadağ’ın kuzeyinde bulunan Sancak Bölgesi’ndeki şehirlerde sosyal altyapının geliştirilmesine katkı sağlamaya devam eden TİKA, Plav şehrinde 1909 yılında...