Haberler

05 Ekim 2017

TİKA ve Ankara Kulübü İşbirliğinde Türk Dünyasından Sanatçılar Ankara'da

Uluslararası Başkent Ankara Haftası etkinlikleri kapsamında Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı’nın (TİKA) desteği ve Ankara Kulübü Derneği organizasyonu ile Türk dünyası ülkelerinden Ankara’ya gelen sanatçılar TİKA’yı ziyaret etti.

Ankara'nın başkent ilan edilişinin 94. yıldönümü kutlamaları kapsamında 4-14 Ekim 2017 tarihleri arasında Türk dünyası ülkelerinden davet edilen 14 sanatçı ve Ankara Kulübü Derneği Genel Başkanı Dr. Metin Özaslan ve dernek yöneticileri TİKA’yı ziyaret etti.

TİKA Başkanı Dr. Serdar Çam konuşmasında “Geleceğe ışık tutan ve mazlumlara kucak açan bir ülkenin başkentinde kültürümüz ve geleneğimiz yansıtılacak. Bir ana kucağı gibi herkesi kucaklayan Anadolu’da sizleri ağırlamaktan gurur duyuyoruz” dedi. TİKA Başkanı, kültürünün yok olmasının bir uygarlık için en büyük tehlike olduğunu söyleyerek aynı şeyleri dinleyerek ve izleyerek tüketen bir toplumun hayatta kalamayacağı ifade etti. Bu yüzden den bu tür oluşumların çok önemli olduğunu vurgulayan Serdar Çam, yurt dışındaki etkinliklere destek vermek istediklerini söyledi.

Ankara Kulübü Derneği Genel Başkanı Dr. Metin Özaslan da Ankara’nın en eski derneklerinden biri olduklarının altının çizerek Ankara ve Türkiye için çok önem verdikleri günlerde TİKA’nın desteği ile bir arada olmaktan dolayı mutlu olduklarını ifade ederek sanatçılar adına TİKA’ya teşekkür etti. Tüm faaliyetlerine destek almadan devam ettiklerini belirten Özaslan, İlk desteklerini TİKA’dan aldıklarını vurgulayarak işbirliğinin artarak devam etmesi temennisinde bulundu.

Türk dünyası ülkelerinden gelen sanatçılar ise kendilerini tanıtmak için söz  alarak Türkiye’nin bütün Türki milletler için kalplerinde çok önemli bir yere sahip olduğunu söyledi ve devletler olarak kucaklaşarak birbirlerine yakınlaşmaları gerektiğini ifade etti. Katılımcılar Ankara’da olmalarına destek sağlayan TİKA’nın kendi coğrafyalarında çok iyi bilindiğini ve faaliyetlerini takdirle izlediklerini belirterek desteklerinden dolayı TİKA’ya teşekkür etti.

Sonraki Haber

TİKA’dan Sudan’ın Eğitim Alt Yapısına Destek

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Sudan’da Nur-u Osmaniye Eğitim Merkezi tadilat ve donanım desteğinde bulunuldu. TİKA tarafından Sudan’ın eğitim alt yapısına destek kapsamında gerçekleştirilen projelere bir yenisi eklendi. Sudan’ın başkenti Hartum’un Umdurman...