Haberler

11 Nisan 2017

TİKA ve BİSEG İşbirliğinde Nijer’e Sağlık Çıkartması

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı (TİKA) ile BİSEG Gönüllüler Platformu işbirliğinde 50 kişiden oluşan gönüllü ekip Nijer'in Tessaoua ve Aguié bölgelerinde 15 gün süre ile sağlık hizmeti verdi.

Nijer’de ihtiyaç duyulan sağlık operasyonlarını gerçekleştirmek, sağlık hizmetlerinin kapasitesini artırmak ve ülkeler arası dostluk ilişkilerini geliştirmek amacıyla 2006 yılından bu yana TİKA tarafından sivil toplum kuruluşları işbirliğinde gerçekleştirilen çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor.

TİKA ve BİSEG işbirliğinde bu sene Nijer’de 21.si gerçekleştirilen organizasyona Türkiye’nin farklı illerinden gelen gönüllü doktor ve hemşirelerin yanı sıra BİSEG Gönüllüler Platformu temsilcileri ve TİKA Uzman Yardımcısı Onur Yaşar katıldı.

Organizasyon kapsamında Göz, Genel Cerrahi, KBB, Aile Hekimliği, Diş Tedavisi, Üroloji ve Çocuk Hastalıkları konusunda yerel personeller ile işbirliği içerisinde 2 hastanede aynı anda yapılan çalışmalarda çok sayıda ameliyat gerçekleştirilerek poliklinik hizmeti verilerek TİKA tarafından temin edilen ilaçlar da hastalara ücretsiz olarak dağıtıldı.

Yerel Makamlar ve BİSEG Gönüllüler Platformu bölgede gerçekleştirilen projelere ve organizasyonlara katkılarından dolayı TİKA’ya teşekkürlerini ilettiler. 

Sonraki Haber

TİKA Karadağ’da Ecdat Yadigârı Saat Kulesinin Restorasyonuna Başlıyor

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı (TİKA), Karadağ’daki Osmanlı mirasının korunması ve gelecek nesillere aktarılması amacıyla, başkent Podgoritsa’da bulunan tarihi Osmanlı Saat Kulesinin restorasyonuna yönelik yer teslimi imza töreni gerçekleşti. Başta Balkanlar olmak üzere Ortadoğu ve...