Haberler

10 Mart 2022

TİKA ve Konya Büyükşehir Belediyesi İşbirliğinde Tacikistanlı İtfaiyecilere Eğitim Desteği

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) ve Konya Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi İşbirliğinde Tacikistanlı İtfaiyecilere “İleri Seviye İtfaiye Eğitimi” verildi.

TİKA tarafından yürütülen “Acil Durum ve Afet Müdahale Eğitimleri Programı (ADAMEP)”  kapsamında Konya Büyükşehir Belediye Başkanlığı ile işbirliğinde, Tacikistanlı itfaiyecilere eğitim verildi.

ADAMEP kapsamında verilen eğitimler sayesinde uzman ekiplerin yetiştirilerek, afetlere daha etkin müdahale sağlanması, meydana gelebilecek can ve mal kayıplarının en aza indirebilmesi hedefleniyor.

Aynı proje ile öncesinde, Konya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Eğitim Merkezi eğitmenleri tarafından Özbekistan, Karadağ, Libya, Gambiya ülkelerinde eğitimler verilmişti. 

Son olarak 10-18 Ekim 2021 tarihleri arasında Tacikistan Cumhuriyetinde 6 gün süren “Temel İtfaiye Eğitimi”,  24 Şubat-09 Mart 2022 tarihleri arasında ise Konya’da 15 Tacikistanlı itfaiyecilere yönelik “İleri Düzey İtfaiye Eğitimi” programı gerçekleştirilmişti.

 

Sonraki Haber

TİKA’dan Lübnan’da Kadınlara Yönelik Üretim ve İstihdam Projesi

8 Mart Dünya Kadınlar Günü münasebetiyle Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Lübnan’ın Trablusşam kentinde kurulan geleneksel yiyecek içecek üretim ve satış atölyesinin açılışı yapıldı. Proje, başta Trablusşam’da olmak üzere ülke genelinde insani...