Haberler

29 Haziran 2016

TİKA ve Misafir Derneği’nden Ankara’daki Mültecilere İftar

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) ve Misafir Derneği işbirliğinde TİKA personelinin de katılımıyla ülkelerindeki iç savaş ve olumsuzluklar nedeniyle Ankara’da yaşayan Özbekistan, Suriye, Somali ve Afganistanlı mültecilere iftar programı düzenlendi.

Faaliyet gösterdiği coğrafyalarda gerçekleştirdiği projelere yenilerini ekleyen TİKA tarafından Misafir Derneği ile işbirliğinde ki iç savaş ve olumsuzluklar nedeniyle Ankara’da yaşayan Özbekistan, Suriye, Somali ve Afganistanlı mültecilere iftar programı düzenlendi.

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı bahçesinde düzenlenen TİKA'nın iftar programına, TİKA Başkanı Dr. Serdar Çam, Gazeteci Yazar Adem Özköse, TİKA personeli, Suriye, Somali, Afganistan, Özbekistanlı mülteciler ve çok sayıda davetli katıldı.

TİKA Başkanı Dr. Serdar Çam iftarda yaptığı açıklamada, bu iftarla “Bütün dünyadaki mazlumların sahibi Türkiye'dir. Türkiye adına onlara sahip çıkmak için canla başla çalışıyoruz.” mesajını verdiklerini söyledi. “Topraklarımızı terk ettik diye üzülmeyin.” diyen TİKA Başkanı Dr. Serdar Çam, göçmen çocukları ile yetimlerin pek çoğunun, bilim, sanat ve siyasette başarılı olacağına inandığını kaydetti.

TİKA Başkanı Dr. Serdar Çam iftar programına katılan çocuklara değinerek, “Bu kadar güzel, cıvıl cıvıl çocuk seslerinin içinde bir takım açıklamalarla bu gecenin güzelliğini kapatmaya gerek yok. Çocuk seslerinin en güzel ses olduğunu düşünüyorum. Şu cıvıl cıvıl koşan çocukların mutluluğu pek çok gelişmiş, zengin ülkede yok. Oradan oraya cennet bahçesi gibi koşturan çocuklar var. Madde ve parayla mutluluk asla olmaz. Bunu her vesileyle İslam tarihinde bizim insanlarımız en güzel şekilde ortaya kodular. Bundan sonra huzur ve mutluluk içinde, barış içinde yaşamanız için hep birlikte dua etmek için buradayız” dedi.

Misafirlerin ramazan ayını, Kadir Gecesi'ni ve yaklaşan Ramazan Bayramı'nı kutlayan TİKA Başkanı Dr. Serdar Çam, katılanlara ve emeği geçenlere teşekkür ederek konuşmasını tamamladı. 

Sonraki Haber

TİKA’dan Kiev Svyatoşın Danışma ve Tanı Merkezine Destek

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Ukrayna sağlık sektörüne sağlanan destek kapsamında Kiev Şehri Svyatoşın Danışma ve Tanı Merkezine tadilat ve donanım desteğinde bulunuldu. TİKA’nın desteği ile merkezin istatistik, muhasebe ve sterelizasyon bölümlerinin...