Haberler

14 Kasım 2022

TİKA ve TRT’den Türkmeneli TV'ye Eğitim Desteği

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) ve Türkiye Radyo ve Televizyon Kurumu (TRT) iş birliğinde Irak’ta yayın yapan Türkmeneli TV’de çalışan gazetecilere yönelik eğitimler düzenlendi.

TİKA ve TRT iş birliğinde Kerkük kentinde 55 gazeteciye görsel medya bilişim uygulamaları, kameramanlık, habercilik ve yeni medya habercilik konu başlıklarını kapsayan eğitimler verildi.

Eğitimlerini başarıyla tamamlayan gazetecilere sertifikaları düzenlenen törenle takdim edildi.

TRT, yayın tecrübesini dünya ile paylaşıyor

Törende konuşan TRT Genel Müdür Yardımcısı Fethi Fahri Kaya, TİKA ile iş birliği içerisinde TRT'nin yayıncılık tecrübesini dünya ile paylaşmayı hedeflediklerini söyledi. Kaya, bu kapsamda uygulanan eğitimlerden Türkmeneli TV’nin 55 çalışanının faydalandığını belirtti.

TİKA Bağdat Koordinatörü Mustafa Yazıcı da TİKA olarak dost ve kardeş toplumlarla ilişkilerin ve insan kaynağının güçlendirilmesi amacıyla çeşitli alanlarda proje ve eğitimler gerçekleştirdiklerini kaydetti. Yazıcı, TRT’nin uzman kadrolarına gösterdikleri özveriden dolayı teşekkürlerini sundu.

“TİKA ve TRT her daim yanımızdalar”

Türkmeneli TV Genel Müdürü Hanefi Uzunçam ise burada yaptığı konuşmada, Türkmeneli Televizyonu’nun bölgede Türkçe yayın yapan en önemli yayın kurumlarından biri olduğunu, medya eğitimleri ile insan kaynaklarının artırılmasının önem arz ettiğini ifade etti. Türkmenli TV’nin fiziki alt yapılarının güçlendirilmesi ve dijitalleşmeleri amacıyla TİKA’nın büyük destekleri olduğunu ifade eden Uzunçam, “TİKA ve TRT her daim yanımızdalar. Desteklerinden dolayı teşekkür ederiz” dedi.

Sonraki Haber

TİKA’dan Pakistan’daki Selzede Çiftçilere 60 Ton Buğday Tohumu Desteği

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Pakistan'da muson yağmurlarının yol açtığı sel felaketi dolayısıyla ekinleri telef olan çiftçilere tohum desteğinde bulundu. TİKA, sel felaketinden etkilenen Pakistan'ın Sind eyaletindeki 700'e yakın çiftçiye, 60 ton buğday...