Haberler

25 Ekim 2022

TİKA ve TRT iş birliğiyle “Muhabir Eğitim Programı (MEP)” Özbekistan’da düzenlendi

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) ve TRT iş birliğiyle düzenlenen “Muhabir Eğitim Programı (MEP)” kapsamında, Özbekistan’ın başkenti Taşkent’te Gazetecilik ve Kitle İletişim Üniversitesi (O'zbekiston Jurnalistika va ommaviy kommunikatsiyalar Universiteti) ve Özbekistan Radyo Televizyon Kurumu (O’zbekiston Milliy Teleradio Kompaniyasi,/MTRK) ile birlikte “Habercilik ve Yeni Medya Habercilik Eğitimleri” düzenlendi.

TRT uzmanları tarafından, Gazetecilik ve Kitle İletişim Üniversitesi ve Radyo Televizyon Kurumunda düzenlenen eğitimlere üniversite öğrencilerinin yanı sıra muhabirler, medya mensupları ve ülkenin ileri gelen yayın kuruluşu çalışanları katıldı.

Katılımcı sayısı 100’ü aşan eğitimlerde “Dijital Medyada Tasarım”, “Kurum Sosyal Medyasının Takibi”,  Platform stratejileriyle çalışma”, “Gazetecilerin işini kolaylaştıran unsurlar”, “Dijital dönüşüm medya endüstrisini nasıl etkiliyor?”, “Dijital İçerik Pazarlaması” vb. konu başlıkları uygulamalı olarak anlatıldı.

Yeni Medya Habercilik Eğitim Programı bitiminde, Gazetecilik ve Kitle İletişim Üniversitesi konferans salonunda gerçekleştirilen kapanış töreni ile eğitimlere katılım sağlamış kursiyerlere sertifikaları takdim edildi.

Kapanış töreninde konuşan T.C. Özbekistan Büyükelçisi Olgan Bekar; eğitim organizasyonunda emeği geçen başta TİKA olmak üzere tüm kurumlara teşekkür etti. Bekar ayrıca, iki ülke arasındaki ilişkilerin, özellikle medya alanında iş birliğinin önemine dikkat çekti.

Törende konuşan Gazetecilik ve Kitle İletişim Üniversitesi Rektörü Şerzadhan Kudrathocayev ise, yıllar önce TRT’yi ziyaret ettiğinden bahisle, söz konusu kurum ile iş birliği yapmak arzusunda bulunduğunu ve şimdi bu imkânı tanıyan TİKA ve TRT’ye teşekkürlerini iletti.

Üniversitede gerçekleştirilen kapanış töreninin ardından Özbekistan Radyo Televizyon Kurumunda gerçekleştirilen “Habercilik Eğitim Programı” kapanışında ise Özbekistan Radyo Televizyon Kurumu Genel Müdür Yardımcısı Safarov Madamin Abdugabbaroviç’in ile kurum personellerinin katılımı ile eğitime katılan kursiyerlere belgeleri takdim edildi.

Sonraki Haber

TİKA’nın Desteğiyle Saraybosna’da “Organ Bağışı Ve Organ Nakli Uluslararası Konferansı” Düzenlendi

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) desteğiyle, Organ bağışı ve nakli konusunda farkındalık yaratmak amacıyla başlatılan International Transplant Network (Uluslararası Organ Nakli Ağı) kapsamında “Organ Bağışı ve Organ Nakli Uluslararası” konferansı Bosna Hersek’in başkenti...